Strona głównaGryAktualnościKultowy KOTOR 2 doczekał się nowych tekstur w HD

Kultowy KOTOR 2 doczekał się nowych tekstur w HD

Nic tak nie robi dobrze kilku lub nawet kilkunastoletnim grom, jak moderzy. Wszelkiej maści modyfikacje często dają starszym produkcjom drugie życie. Tak jest też w przypadku Star Wars Knights of the Old Republic 2, które doczekało się tekstur w HD.

Star Wars Knights of the Old Republic to seria, której chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Pomimo upływu lat nadal uchodzą one za jednej z najlepszych gier z gatunku RPG. Co prawda w dniu premiery dwójka miała swoje problemy, ale ostatecznie została poprawiona i wciąż może cieszyć. Tym bardziej, że właśnie doczekała się znacznego ulepszenia graficznego.

Zobacz: Sztuczna inteligencja przerobiła starą grę na 4K. Efekty są rewelacyjne

Modderzy po raz kolejny wykorzystali sztuczną inteligencję, która wzięła na warsztat oryginalne tekstury z KOTOR-a 2 i ulepszyła do jakości HD. W sumie poprawiono około 600 tekstur, dzięki czemu gra wygląda zdecydowanie lepiej. Oczywiście nie oczekujcie grafiki na poziomie Wiedźmina czy innych produkcji z ostatnich lat, bo to niemożliwe. Nie zmienia to faktu, że tekstury w jakości HD są miłym usprawnieniem. Paczkę możecie pobrać oczywiście z serwisu Nexus Mods. Do niej polecam też Sith Lords Restoration Project, która z kolei poprawia tekstury postaci.

Star Wars Knight of the Old Republic 2 to już kolejna gra, w której grafika została ulepszona przy użyciu sztucznej inteligencji. Aż strach pomyśleć, jakie możliwości SI będzie miała za kilka lub kilkanaście lat skoro już dzisiaj pokonuje Mistrzów Świata w Dota 2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię