Strona głównaEsportDotaMistrzowie Świata Dota 2 przegrali z… botami

Mistrzowie Świata Dota 2 przegrali z… botami

Od kilku lat trwają prace nad sztuczną inteligencją w grze Dota 2. Do tej pory profesjonalni zawodnicy mieli okazję mierzyć się z AI w pojedynkach 1 na 1 i dostawali sromotne lanie. Teraz Mistrzowie Świata z drużyny OG mieli okazję zmierzyć się ze sztuczną inteligencją w normalnym meczu.

Pojedynek z Open AI odbył się w systemie BO3, aby uniknąć przypadkowej porażki lub zwycięstwa. Jednak szybko okazało się, że o przypadku nie może być mowy. Zawodnicy OG, czyli aktualni mistrzowie świata w Dota 2 (w finale The International 2018 wygrali z PSG.LGD) doznali porażki wynikiem 0:2. Tak, profesjonalni i prawdopodobnie najlepsi gracze Dota 2 na świecie przegrali z botami!

Jeśli jednak prześledzimy całą historię OpenAI, to wychodzi na to, że człowiek nie miał szans w pojedynku z maszyną. Sztuczna inteligencja w zaledwie 10 miesięcy prześledziła 45 tys. lat grania w Dota 2. Dzięki temu mechanizm doszedł do perfekcji i nauczył się, jak najlepiej reagować w każdej możliwej sytuacji w ciągu ułamków sekund. Jednak profesjonalnym graczom trzeba oddać, że pierwsza mapa była niezwykle wyrównania i jej losy decydowały się niemal do ostatniej chwili. Niestety, druga była już bardziej jednostronna.

Zobacz: Esportowy epizod Roberta Kubicy. Wygrał turniej w Colin McRae i padł ofiarą oskarżeń o oszukiwanie

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że OpenAI nie powstało po to, aby grać w Dotę 2. To sztuczna inteligencja o ogólnym przeznaczeniu, która ma być w stanie nauczyć się niemal wszystkiego. Gra z gatunku MOBA miała być pewnego rodzaju testem i zarazem dowodem na to, że to rzeczywiście jest możliwe. Jej twórcy chcą w przyszłości wykorzystywać OpenAI w różnych celach, w zależności od aktualnej potrzeby i zapewne zamówienia danego klienta.

A jeśli chcielibyście zmierzyć się z najlepszymi na świecie botami, to macie ku temu okazję. Wystarczy zarejestrować się na stronie Arena OpenAI i wypełnić krótki formularz. Ze sztuczną inteligencją możecie zmierzyć się w pojedynkach 1 na 1, 2 na 2 oraz 5 na 5. Pierwsze mecze rozpoczną się 18 kwietnia o godzinie 18:00 czasu pacyficznego, czyli 19 kwietnia o 3:00 w nocy czasu polskiego. A cały pojedynek OG z OpenAI możecie obejrzeć poniżej:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię