Strona głównaKonsoleKultura pracy Playstation 5, została zmierzona przez znanego Youtubera.

Kultura pracy Playstation 5, została zmierzona przez znanego Youtubera.

Znany youtuber, prowadzący kanał Gamers Nexus, postanowił sprawdzić, w jakich warunkach pracują poszczególne komponenty najnowszej konsoli Playstation 5.

Playstation 5 w graczach wzbudza wiele emocji, poczynając od wychwalania wydajności, a kończąc na obawach, czy nowa konsola wytrzyma, długotrwałą pracę, często w bardzo niesprzyjających warunkach.

Steve Burke prowadzący Gamers Nexus postanowił sprawdzić, w jakich warunkach pracują poszczególne komponenty konsoli Playstation 5, i czy układ chłodzenia, faktycznie jest w stanie zapewnić optymalne warunki pracy, każdemu podzespołowi.

Z jego materiału wideo wynika, że inżynierom w dużej mierze udała się ta sztuka, rdzeń GPU maksymalnie osiąga 73 stopnie Celsjusza, pamięci VRAM dochodzą do 93,3 stopnia Celsjusza. Więc temperatury dwóch najważniejszych komponentów wydają się jak najbardziej w porządku. Nawet wysoka temperatura VRAM, mieści się w specyfikacji producenta, ponieważ pamięci GDDR6 mogą pracować w temperaturze nawet 105 stopni Celsjusza. Niestety jak mówi Steve, do tych wartości należy podchodzić z pewną dozą nieufności, ponieważ zmierzone przez niego wartości, nie są w żaden sposób raportowane przez oprogramowanie konsoli, tylko poprzez fizyczny pomiar poszczególnych komponentów przy pomocy termopar. W prezentowanym filmie autor pokazuje, w jaki sposób, zainstalował poszczególne termopary i dokonywał pomiarów.

Na koniec otrzymaliśmy jeszcze pomiar generowanego hałasu przez konsolę w trakcie rozgrywki i wynik okazał się bardziej niż satysfakcjonujący. Konsola maksymalnie generowała zaledwie 34-35 dBA hałasu. Tak niska wartość faktycznie pozwala twierdzić, że jeśli usiądziemy w odległości 3 metrów od konsoli, to będzie ona ledwo słyszalna w przeciwieństwie do konsol poprzedniej generacji, które potrafiły dosyć mocno hałasować.

Konsola Playstation 5 jest już dostępna na rynku i można ją (próbować) kupić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię