Strona głównaGryAktualnościTwórcy Fallout: London stawiają na pomoc platformy GOG

Twórcy Fallout: London stawiają na pomoc platformy GOG

Serwis GOG nawiązał współpracę z ekipą FOLON, który zajmuje się nad fanowską modyfikacją do Fallout 4 pt. Fallout: London. Wygląda na to, że polski serwis jest jedynym miejscem, który będzie w stanie to udźwignąć.

Smutna informacja jest taka, że FOLON przesunął datę premiery Fallout: London na bliżej nieokreśloną przyszłość. Jednak biorąc pod uwagę skalę moda, który w rzeczywistości ma być osobna grą napędzaną silnikiem Fallout 4, to nie ma co się dziwić. Tak czy inaczej, myśląc z wyprzedzeniem FOLON nawiązał współpracę z GOG. Dzięki temu gotowego moda będzie można dostarczyć do graczy.

Popularny serwis NexusMods, który zwykle używany jest do udostępniania społeczności modyfikacji gier, zwyczajnie nie udźwignie Fallout London, ten ze względu na skalę będzie zbyt „ciężki”. Dean Carter pracujący nad modem stwierdził, że tylko GOG może w tej sprawie pomóc.

Co więcej, ekipa GOG również wypowiedziała się w tym temacie:

Tym, co odróżnia GOG os Steam, jest fakt, że jesteśmy grupą entuzjastów. Chcemy wesprzeć projekt i stwierdziliśmy: „Hej, to jest świetne. Zróbmy to, będzie fajnie”. Mamy przy tym także dużo zabawy. A wielu z nas jest moderami i uwielbia Fallout 4.

Przedstawiciel GOG w wywiadzie dla The Gamer stwierdził, że sporym wyzwaniem będzie poinformowanie społeczności, że Fallout: London to nieoficjalny mod stworzony przez fanów, a nie oficjalne DLC. Redaktor The Games zapytał o obawy dotyczące Bethesdy i ewentualnego robienia twórcom „pod górę”. Jednak Bethesda wydaje się kompletnie niezainteresowana tematem.

Premiera Fallout: London swoją premierę miała mieć 24 kwietnia. Plany pokrzyżowała jednak aktualizacja do Fallout 4, która troszeczkę namieszała twórcom moda. Teraz ekipa FOLON musi zająć się modyfikacją swojego kodu, żeby działał na silniku Fallout 4.

Nam pozostaje trzymać kciuki.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię