Strona głównaGryAktualnościW LoL-a gra więcej osób niż w 10 najpopularniejszych gier Steam razem...

W LoL-a gra więcej osób niż w 10 najpopularniejszych gier Steam razem wziętych

Minęło już 10 lat od premiery League of Legends. Mogłoby się wydawać, że w tym czasie każda gra może się znudzić. Ale nie w przypadku Summoner’s Rift. Gra Riot Games właśnie osiągnęła rekordowy wynik pod względem liczby zalogowanych użytkowników.

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier na świecie i nie jest to opinia, a fakt. Riot Games twierdzi wręcz, że jest to najpopularniejsza gra na komputerach. Trzeba przyznać, że mają prawo tak myśleć. Właśnie League of Legends udało się osiągnąć liczbę 8 mln osób średnio grających w produkcję każdego dnia. To więcej niż 10 najpopularniejszych gier na Steamie razem wziętych! Nawet jeśli nie lubicie LoL-a, to musicie przyznać, że to ogromne osiągnięcie.

Zobacz: G2 Esports ukarane za zawodnika grającego w WoW-a Classic

Oczywiście nie można pominąć tutaj kwestii Teamfight Tactics. Autoszachy w świecie League of Legends przyciągnęły do gry wiele osób, które wcześniej nie miały nic wspólnego z Summoner’s Rift. Piszący ten tekst jest tego najlepszym przykładem. Dzięki TFT zacząłem grać też w LoL-a i chociaż jestem beznadziejny, to świetnie się bawię. Dużo lepiej niż chociażby w CS:GO.

Zobacz: Mobilne League of Legends – kolejne wideo prezentuje prawdopodobny wygląd gry

Riot Games przygotowuje też specjalne obchody z okazji 10-lecia gry. Te ruszają już 15 października . Przy okazji League of Legends otrzymało nowe logo, które możecie zobaczyć w głównej grafice tego newsa.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię