Strona głównaEsportLeague of Legends rozpoczyna współpracę z domem mody Louis Vuitton

League of Legends rozpoczyna współpracę z domem mody Louis Vuitton

Rynek gier komputerowych to miejsce gdzie coraz więcej innych branż widzi możliwość zarobienia przyzwoitych pieniędzy. Nic więc dziwnego, że do gry przystąpił także luksusowy dom mody Louis Vuitton, który nawiązał współpracę z League of Legends.

Informacja i nawiązaniu współpracy pomiędzy firmami pojawiła się na oficjalnej stronie Louis Vuitton. Francuski dom mody będzie odpowiedzialny za przygotowanie futerału na puchar mistrzostw świata oraz zaprojektowanie nowej linii skórek i kapsuł.

Informacja na stronie domu mody pojawiła się jednak nieco za wcześnie. Data publikacji wpisu to 23 września (poniedziałek), ale mleko już się rozlało. Pomimo tego, że wpis został usunięty, to zdążyliśmy poznać już nieco szczegółów. Okazją do nawiązania tak nietypowej współpracy są zbliżające się dziesiąte urodziny LoL’a oraz nadchodzące mistrzostwa świata.

W ramach projektu Louis Vuitton stworzy futerał na puchar mistrzostw świata League of Legends. Ma on łączyć elementy tradycji marki oraz nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie elementów inspirowanych grą. Co więcej, jeden z projektantów domu, Nicolas Ghesuiere przygotuje serię skórek oraz kapsuł.

Nie podano jeszcze szczegółów, projektu, ale możemy spodziewać się, że będzie drogo. Obecnie w LoL’u najdroższe skórki kosztują po około 100 złotych. Dla niewtajemniczonych, torebka spod znaku Louis Vuitton to wydatek rzędu kilku tysięcy.

W poście znalazła się również wypowiedź Naza Aletaha, szefa Global Esports Partnerships w Riot Games:

Jesteśmy zaszczyceni, że Louis Vuitton jest naszym oficjalnym partnerem, jego projekty wpływają na wygląd, styl i prestiż naszego najważniejszego wydarzenia w League of Legends. To historyczne partnerstwo, które mówi o wpływie Riot Games i League of Legends na branżę w ciągu ostatnich dziewięciu sezonów e-sportowych. Witamy markę LV w naszym sporcie i chętnie podzielimy się całym zakresem partnerstwa w nadchodzących miesiącach, w szczególności 10 listopada, kiedy Summoner’s Cup zostanie przyznany w Paryżu.

Z kolei Michael Burke, prezes i dyrektor generalny Louis Vuitton dodał:

Mistrzostwa świata League of Legends to nie tylko punkt kulminacyjny turnieju: to miejsce, w którym świat sportu i rozrywki łączy się, by świętować narodziny nowej legendy. Louis Vuitton od dawna jest kojarzony z najbardziej pożądanymi trofeami na świecie, a oto jesteśmy dzisiaj, obok Summoner’s Cup. Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak kultowym wydarzeniu.

Mistrzostwa świata League of Legends startują już 2 października i potrwają do 10 listopada. Do tego czasu wszystko w temacie powinno się wyjaśnić.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcehypebeast
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię