Strona głównaWiadomościOprogramowanieTeraz sam Windows powie, ile wyciągasz FPS-ów w danej grze

Teraz sam Windows powie, ile wyciągasz FPS-ów w danej grze

Microsoft w ostatnim czasie robi wiele dla graczy komputerowych. Nie zawsze są to pomysły dobre i trafione, ale przynajmniej się starają. Najnowsza aktualizacja Paska Gry wprowadza między innymi licznik wyświetlanych klatek na sekundę.

Na początku 2017 roku Microsoft wprowadził do Windowsa 10 Tryb Gry. W teorii miał on poprawiać wydajność we wszelkiej maści grach, nadając generowanym procesom większy priorytet. W praktyce bywa bardzo różne, ale nie jest tak, że Tryb Gry jest kompletnie nieudany. Oprócz tego Windows 10 wyposażony jest również w Pasek Gry – prostą nakładkę, dzięki której można streamować na Mixerze, regulować głośność wszystkich aplikacji, nagrywać wideo, np. na YouTube’a czy tworzenie zrzutów ekranu. Teraz dochodzą do tego kolejne funkcje.

Zobacz: Beta nowej biblioteki Steam – jak ją włączyć?

Windows 10 – Pasek Gry

Pasek Gry właśnie został wzbogacony o licznik wyświetlanych klatek na sekundę w danej grze. Oznacza to, że teraz sam Windows może nas informować, jak wydajny jest nasz komputer. Nie trzeba instalować do tego żadnych dodatkowych programów. Poza tym Pasek Gry będzie śledzić nasze osiągnięcia. Nie wiadomo dokładnie, jak ma to działać. Nowe funkcje zostały zapowiedziane na Twitterze przez Mike’a Ybarrę – wiceprezesa korporacyjnego ds. zarządzania programem Xbox.

Zobacz: Windows Core OS – nowy system wyciekł przez stronę Microsoftu

Część użytkowników donosi, że nowe funkcje jeszcze się u nich nie pojawiły, więc może to być kwestia kilku dni lub nawet kilku tygodni.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię