Strona głównaGryAktualnościLeague of Legends trafi na smartfony i konsole

League of Legends trafi na smartfony i konsole

Przed Wami nowy projekt Riot Games, Wild Rift. 

Motyw przewodni dzisiejszego „Riot Pls”, wydarzenia Riotu świętującego 10-lecie League of Legends, było bardzo zgodne z samą nazwą. Fani mieli dostać dokładnie to, o co prosili twórców od lat. Okazuje się, że jedną z największych próśb była wersja mobilna popularnej moby.

Zobacz: Nowy film potwierdza – Senna nową bohaterką League of Legends

Jak przyznał sam Michael Chow, jeden z deweloperów odpowiedzialnych za Wild Rift, Riot nie planuje przedstawić swoim fanom portu League of Legends na urządzenia mobilne i konsole. Chociaż z wierzchu większość rzeczy będzie wyglądać podobnie, gra ma doczekać się kilku zmian wykorzystujących różnice pomiędzy PC a resztą platform.

Co ciekawe, motywacja do stworzenia gry od jej podstaw, pozwoliła Riotowi dokonać wizualnego remastera. Skiny nie zostaną przeniesione bezpośrednio z podstawowej gry, niektóre postaci wyglądają inaczej, a nawet sam sposób zdobywania zawartości ma ulec zmianie. Bardzo intrygująco wygląda również rozgrywka, której fragmenty zobaczycie w powyższym materiale.

Popularność takich tytułów jak Arena of Valor, na smartfonach czy Nintendo Switch, sugeruje, że potencjał w tym rynku czeka na zgłębienie.

Na Androidzie można się już wstępnie zarejestrować do zagrania w League of Legends: Wild Rift.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię