Strona głównaWiadomościHardwareAcer ogranicza ślad węglowy swoich laptopów serii Vero

Acer ogranicza ślad węglowy swoich laptopów serii Vero

Podczas konferencji Netx@Acer firma zaprezentowała nowy model laptopa stworzonego z myślą o środowisku. Acer Vero 16 (AV16-51P) to urządzenie promujące ograniczenie śladu węglowego.

Już od samego debiutu serii Aspire Vero Acer poszukuje sposobów, na wprowadzenie kolejnych innowacji, które będą zgodne z ekologicznymi standardami. Kolejnym krokiem w tym kierunku jest Acer Vero 16 (AV16-51P).

Aby pomóc w stawieniu czoła rosnącym wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi, firma Acer proponuje „świadomą technologię” zaprojektowaną i wykonaną z myślą o przyszłości”, powiedział Jerry Kao, dyrektor operacyjny Acer Inc. „Ze strony korporacyjnej, firma Acer dołączyła do inicjatywy RE100 i zobowiązała się do osiągnięcia 100% odnawialnej energii elektrycznej do 2035 roku. Zobowiązaliśmy się również do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 roku.

Obudowa komputera została wykonana w ponad 60% z plastiku pochodzącego z recyklingu. A jej powierzchnia jest wolna od farb i związków lotnych. Vero został wyposażony także w procesot Intel Core Ultra o obniżonym poziomie energii. Kolejnym działaniem jest zastosowanie opakowania, które nadaje się do całkowitego recyklingu. Całość dopełnia AcerSense, który zarządzając baterią zwiększa efektywność energetyczną urządzenia. Ewentualne naprawy urządzenia ułatwi także zastosowanie standardowych śrub.

Więcej szczegółów na temat nowego modelu zostanie ujawnionych w styczniu w Lax Vegas. Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność produktu będą różnić się w zależności od regionu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię