Strona głównaWiadomościLenovo na IEM 2017 pokazał nową serię gamingowych laptopów. Legion Y720 i...

Lenovo na IEM 2017 pokazał nową serię gamingowych laptopów. Legion Y720 i Y520

Dawniej to stopień mobilności wyznaczał kierunek rozwoju laptopów. Graczom to było jednak za mało, toteż poczyniono odpowiednie kroki, aby komputery mobilne posiadały wydajność na poziomie komputerów stacjonarnych. Seria Legion jest swoistym dowodem na to, że laptopy mogą służyć nie tylko do prac biurowych, ale także do gamingu najwyższych lotów.

Laptopy z serii Legion po raz pierwszy zostały pokazane podczas imprezy Intel Extreme Masters 2017. Mowa tu o laptopach Y720 i Y520, które przeznaczone są w szczególności dla zagorzałych fanów komputerowej rozrywki. Radość z gry ma dostarczać iście bogate wyposażenie obydwu wymienionych modeli.

Model Y720 jest w tym zestawieniu najmocniejszą maszynką mogącą położyć kres niskiej ilości wyświetlanych w grach klatek. Jego siłą napędową jest procesor 7. generacji i7 i dedykowana karta Nvidii GTX 1060. Y720 może obsługiwać do 16 GB pamięci RAM DDR4. Na domiar dobrego może być wyposażony w dysk PCIe SSD nie przekraczający 512 GB. W tej konfiguracji prędkość dysku ma ogromne znaczenie w trakcie rozgrywki i działania systemu, bowiem przyspiesza wczytywanie się danych w postaci np. wymagających graficznie tekstur. Nowością w tym modelu ma być system Dolby Atmos, który nigdy wcześniej nie pojawił się w żadnym znanym nam komputerze.

Natomiast model z oznaczeniem niższym Y520, również urządzony jest z jubilerską precyzją. Wszystko współgra w nim tak, jak mechanizm w szwajcarskim zegarku. Zastaniemy w nim i7 najnowszej generacji, nieco słabszą karciochę GTX 1050 bądź opcjonalnie GTX 1050 GTi lub układ z rodziny AMD RX-560M. Lenovo i w tym przypadku oferuje do 16 GB pamięci i dysk SSD do 512 GB. Alternatywą wobec większej powierzchni dyskowej może być dysk magnetyczny do 2 TB.

Y520 i Y720 mają 15,6″ ekran o matrycy IPS. W przypadku tego drugiego doświadczymy bardzo wysokiej jakości obrazu w rozdzielczości UHD (3840 x 2160) o jasności na poziomie monitorów dedykowanym grafikom. Tutaj jest to 300 cd/m2. Ponadto obydwa modele otrzymają oprogramowanie Lenovo Nerve Sense, dzięki któremu możemy za pomocą jednego kliknięcia myszką ustawić prędkość obrotów wentylatora, jakość transmisji pakietów sieciowych, efekty dźwiękowe lub dokonać zapisu z rozgrywki.

Cenowo między Y720 i Y520 jest całkiem spora różnica, wszakże różnice odczujemy także w wydajności. Chcąc zaspokoić swoje growe pragnienia warto zwrócić swój wzrok w stronę Y720, bowiem, kolokwialnie mówiąc, ma lepsze bebechy. za Y720 zapłacimy 5699 zł, lecz cena może ulec zmianie w chwili wyboru rodzaju zainstalowanego dysku. To samo tyczy się Y520. Niniejszy model jest dostępny z klawiaturą z podświetleniem oraz opcjonalnym drugim dyskiem, toteż cena wyjściowa nie uwzględnia wszystkich wersji. Drugi model w wersji podstawowej kształtuje się na poziomie 3899 zł.

Źródło: digitaltrends.com, shoplenovo.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię