Strona głównaPoradnikiGryJak szybko levelować bronie w Call of Duty: Warzone?

Jak szybko levelować bronie w Call of Duty: Warzone?

Dzięki trwającemu właśnie darmowemu weekendowi w Call of Duty: Modern Warfare, fani Warzone mogą znacznie przyspieszyć proces levelowania broni. 

Co daje wyższy poziom broni?

Levelowanie broni to jedno z najcięższych i najbardziej czasochłonnych procesów w Call of Duty: Warzone. Po kilku pierwszych meczach zdajecie sobie sprawę, że przedmiotami podnoszonymi z ziemi niewiele da się osiągnąć, a kluczem do sukcesu są prywatne loadouty. Zanim jednak uda Wam się złożyć jedną z klas, którymi streamerzy dominują publiczne lobby, potrzebujecie wyższego levelu broni.

Call of Duty Modern Warfare
Oden na 22 poziomie

Poziom ekwipunku w Modern Warfare odblokowuje bowiem nowe dodatki. Wystarczy wybrać dowolną broń na ekranie tworzenia klasy, żeby zorientować się, jak niewiele modyfikacji jest dostępnych na początkowych poziomach. Zgodnie ze standardową zasadą progresu w Call of Duty, najlepsze dodatki są często odblokowywane na wysokich levelach.

Multiplayer vs battle royale

Widać również znaczącą różnicę pomiędzy levelowaniem broni w Modern Warfare a levelowaniem w Warzone. Battle royale wymaga odpowiedniego stylu gry, żeby szybko osiągnąć wysoki poziom ekwipunku. Karabinami bez silnych dodatków ciężko jest zabijać rywali, więc jeżeli nie zostaliście obdarzeni umiejętnościami mechanicznymi Shrouda, najbardziej efektywnym sposobem levelowania są kontrakty.

Recon lub Scavenger nie wymagają żadnego strzelania, o ile po drodze do punktu nie traficie na jakiegoś rywala. Wystarczy przebiec się po mapie, zająć kilka lokacji i doświadczenie samo wpadnie na wasze konto. Najważniejsze jest to, żeby zawsze przed zakończeniem zadania wyciągnąć broń, do której odblokowujecie dodatki. Zarówno w Warzone, jak i w Modern Warfare, leveluje się tylko ekwipunek, który macie aktualnie w ręku.

Call of Duty Modern Warfare
Multiplayer lepiej sprawdza się do szybkiego levelowania broni

Sytuacja w multiplayerze jest dużo przyjemniejsza. W przeciwieństwie do Warzone, gdzie bronią bez żadnych dodatków ciężko jest wygrywać pojedynki z doświadczonymi rywalami, w Modern Warfare jest ku temu znacznie więcej szans. Rozgrywka jest dużo bardziej dynamiczna, częściej spotykacie przeciwników i nawet jeżeli przegracie pojedynek, wracacie na mapę po kilku sekundach z szansą na rewanż. Mecze są szybkie, składają się wyłącznie ze strzelania i oferują znacznie więcej doświadczenia. Co najważniejsze, poziomy broni wpadają bardzo naturalnie. Przełączacie się pomiędzy różnymi trybami, poznajecie nowe mapy i pokonując kolejnych rywali, zyskujecie dodatkowe levele.

Darmowy weekend zbawieniem dla graczy free to play

Od piątku, 7 sierpnia trwa darmowy weekend z Call of Duty: Modern Warfare. Aż do niedzieli wszyscy gracze mogą przetestować multiplayer bez żadnych, dodatkowych kosztów. Fani Warzone, zamiast traktować to jako szansę na przetestowanie innego trybu CoD-a, powinni wykorzystać to jako sposób na levelowanie broni. Po zakończonym weekendzie cały progres zostanie bowiem na waszym koncie.

Dla graczy free to play wewnątrz trybu multiplayer będzie dostępna jedna playlista. Znajduje się tam pięć różnych map, dwa klasyki – Shoot House i Shipment – oraz trzy nowsze lokacje – Suldal Harbor, Petrov Oil Rig i Cheshire Park. Co mecz będzie zmieniał się również tryb gry.

Call of Duty Modern Warfare
Tokeny znacząco zwiększają liczbę zdobywanych punktów doświadczenia

Weekend warto więc wykorzystać na krótki odpoczynek od battle royale i ekspresowe levelowanie broni. Najlepiej zacząć od ekwipunku dostępnego aktualnie w Warzone wyłącznie w loadoutach. Bronie podnoszone na początku gry z ziemi również pozwalają zarobić dodatkowe doświadczenie. Najwolniej będzie więc leciał progres broni, które zdobędziecie dopiero po wydaniu pieniędzy na zrzut zaopatrzenia.

 

Do weekendowego grindu dodatkowo powinien zachęcić niedawny debiut piątego sezonu. Obok levelowania broni zadbacie również o swoje poziomy konta i Battle Passa. Sezon dopiero się rozpoczął, do odblokowania zostało jeszcze mnóstwo różnych przedmiotów kosmetycznych. Odpalajcie więc multiplayer i nie zapomnijcie o używaniu tokenów!

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię