Strona głównaGryAktualnościF1 2022 - EA i Codemasters zdradzają datę premiery i pierwsze szczegóły

F1 2022 – EA i Codemasters zdradzają datę premiery i pierwsze szczegóły

EA ogłosiło pierwsze szczegóły nowej gry z serii F1 – 2022 – która tym razem będzie sygnowana ich logo.

Seria F1 powróci w lipcu, tym razem już jako dzieło Codemasters i EA Sports. W nowej edycji popularnych wyścigów znajdziemy m.in. samochody hybrydowe nowej ery F1, zmienione przepisy oraz tzw. F1 Life – hub, który pozwoli graczom chwalić się wszystkim, co uda im się odkryć oraz stworzyć w grze.

Zobacz: F1 2022 – supersamochody pojawią się tylko w karierze?

Wraz z F1 2022 powróci tryb kariery, zawierający “nowe funkcje”, jak również tryb Mój Zespół, który pozwoli graczom wystartować z własnym teamem. Jeśli chodzi o samą symulację, Codemasters i EA Sports chwalą się, że gra ma być bardziej przyjazna dla nowicjuszy, m.in. dzięki nowemu systemowi “adaptacyjnego AI” oraz przystępnemu sterowaniu. Oczywiście bardziej doświadczeni gracze będą mogli wszystko ustawić tak, by czerpać jak najwięcej przyjemności z jazdy. Przedstawiciele obu firm zapewniają też zaktualizowany system fizyki jazdy, czerpiący z nowych przepisów dotyczących pakietów aero oraz bazujący na tym jak pracują i zużywają się opony.

W grze mają się znaleźć tryby Broadcast oraz Immersive, które mają rozwijać grę w stronę bardziej technicznego lub “filmowego” stylu śledzenia rozgrywki. Jeśli chodzi o tryb wieloosobowy, to gra ma mieć wsparcie dla podzielonego ekranu dla dwóch graczy oraz wyścigi online. Posiadacze zestawów Oculus Rift oraz HTC Vive będą natomiast mieli możliwość cieszyć się grą w VR.

F1 2022 zadebiutuje 1 lipca tego roku, a reklamuje ją poniższa zapowiedź:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię