Advertisement
Strona głównaGryAktualnościLootboxy znów pod ostrzałem rządów. FIFA 20 może być grą +18

Lootboxy znów pod ostrzałem rządów. FIFA 20 może być grą +18

Brytyjski rząd domaga się nowych dowodów, które miałyby raz na zawsze wyjaśnić czy lootboxy uruchamiają u dzieci zainteresowanie hazardem.

Powracające śledztwo w sprawie lootboxów może potencjalnie doprowadzić do uchwalenia nowego prawa. Miałoby ono regulować jak gry z takimi elementami będą oceniane pod kątem minimalnego wieku grających w nie dzieci. Według The Guardian, popularne gry, takie jak FIFA 20 – która w UK cieszy się gigantycznym zainteresowaniem – może stać się grą “+18”. Ewentualnie autorzy zostaną zmuszeni do przemodelowania jej, jeśli okaże się, że FUT jest formą hazardu. Taki los spotkał już grę piłkarską od EA Sports w Belgii, gdzie nie można kupować paczek z kartami za prawdziwą gotówkę.

Zobacz: FIFA 20: Sky Sports wykorzysta dźwięki z gry w transmisjach

Rządowy Departament Kultury, Mediów i Sportu postanowił poddać sytuację z tego rodzaju grami ponownej ocenie przy okazji trwającego obecnie lockdownu. Teraz bowiem, więcej niż zwykle osób zwróciło się w kierunku gier jako sposobu spędzania czasu. Taka sytuacja to zdaniem departamentu wiele nowych możliwości, ale i zagrożeń, które powodują między innymi właśnie lootboxy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię