Strona główna Gry Aktualności Powstaje darmowe MMO w świecie Władcy Pierścieni. Wiemy, kto je robi

Powstaje darmowe MMO w świecie Władcy Pierścieni. Wiemy, kto je robi

Już w zeszłym roku zapowiedziano darmową grę MMORPG w świecie Władcy Pierścieni. Teraz wiemy, że za produkcję odpowiedzialne jest Amazon Game Studios, które współpracuje z Leyou oraz Middle-earth Enterprises.

Gra MMORPG w uniwersum Władcy Pierścieni została zapowiedziana już w zeszłym roku. Jednak wtedy nie wiedzieliśmy, jakie studio konkretnie nad nią pracuje. Na szczęście wątpliwości i domysły zostały rozwiane. Za grę odpowiedzialne jest Amazon Game Studios. Może i nie mają oni dużego doświadczenia, ale podobno udało im się zebrać kilku weteranów branży, którzy mają na swoim koncie takie tytuły jak: World of Warcraft, Planetside, Rift, Defiance, Destiny czy też Everquest. W produkcję zaangażowane będą wszystkie oddziały w Seattle, Irvine oraz San Diego.

– Staramy się dostarczyć klientom gry najwyższej jakości zarówno naszych oryginalnych IP, jak i uwielbianych kulturowo tytułów, jak Władca Pierścieni. Talkienowe Śródziemie to jeden z najbogatszych, fikcyjnych światów w historii, dzięki czemu nasz zespół doświadczonych deweloperów MMO ma niesamowite możliwości tworzenia. Mamy silną grupę przywódczą, która poprowadzi ten nowy projekt i cały czas powiększamy nasz zespół, aby zbudować ten niesamowity produkt – powiedział Christoph Hartmann – wiceprezes Amazon Game Studios.

Co ciekawe, w tym samym czasie Amazon Game Studios pracuje też nad inną grą MMO o nazwie New World. To całkowicie nowa produkcja, niezwiązana z żadną inną marką czy uniwersum. Warto też dodać, że MMORPG w świecie Władcy Pierścieni nie jest w żaden sposób związane z powstającym serialem Lord of the Rings, nad którym również pracuje Amazon.

Swoją drogą, ciekawe jak ma się to do ostatnich zwolnień. Na E3 2019 sporo pracowników Amazon Game Studios dowiedziało się, że wkrótce stracą pracę.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE