Strona głównaKonsoleNintendo po cichu ulepsza Switcha - będzie mocniejszy?

Nintendo po cichu ulepsza Switcha – będzie mocniejszy?

Wczoraj Nintendo oficjalnie zaprezentowało tańszą wersję Switcha, czyli model Lite. Być może handheld nie tylko będzie mniej kosztował, ale zaoferuje też wyższą wydajność w porównaniu ze starszymi modelami. Na szczęście oryginalny Switch też ma być usprawniony.

Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale w kuluarach mówi się, że Nintendo Switch Lite wyposażony jest w usprawnioną wersję SoC Nvidia Tegra, która ma być wydajniejsza i generować mniej ciepła. To szczególnie ważne w wersji przenośnej, a przecież tylko taką zaoferuje Lite. Czy to oznacza, że konsola będzie wydajniejsza od normalnej wersji? Być może. Ale jest szansa, że zwykły Switch też zostanie usprawniony.

Nintendo złożyło wniosek w Federalnej Komisji Łączności Stanów Zjednoczonych z prośbą o możliwość wprowadzenia zmian w konsoli Nintendo Switch. W dokumencie możemy przeczytać, że Japończycy chcą zmienić typ SoC, pamięci NAND, a także płytę główną urządzenia, co jest powiązane z dwoma wcześniejszymi elementami. Czy do usprawnienia rzeczywiście dojdzie? Tego nie wiemy. Czy chodzi o lepszą wersję Nvidia Tegra? Prawdopodobnie, chociaż nie możemy mieć co do tego 100-procentowej pewności.

Zobacz: Pokemon Sword i Shield – nowe gatunki i możliwość powiększania stworków

Możliwe, że Nintendo szykuje również Switch Pro, o którym plotki krążą od jakiegoś czasu. Co prawda Doug Bowser – szef Nintendo Ameryka, powiedział, że Lite to jedyny model, który zadebiutuje w tym roku, ale doświadczenie uczy nas, że nie zawsze takim osobom należy wierzyć. Ale prawdopodobnie chodzi po prostu o niewielkie ulepszenie zwykłego Switcha. W końcu tańszy Lite z lepszym SoC od droższego modelu byłby czymś co najmniej dziwnym.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię