Strona głównaGryAktualnościOstatniego dnia E3 2019 studio zwolniło kilkadziesiąt osób

Ostatniego dnia E3 2019 studio zwolniło kilkadziesiąt osób

Nie dla każdego targi E3 2019 w Los Angeles będą miłym wspomnieniem. Wygląda na to, że Amazon Game Studios ostatniego dnia wydarzenia zwolniło kilkadziesiąt osób.

Amazon Games Studios do tej pory nie zwojowało rynku. Pierwszym ich tworem na PC i konsole była gra na licencji The Grand Tour, która – mówiąc delikatnie – nie zachwyciła. Oceny były bardzo przeciętnie. Sami daliśmy grze 6/10. Ale to nie oznacza, że studio zamierza się poddawać. Zapowiedziane zostały dwie inne gry – New World oraz Crucible.

Ale nad nimi będą pracować już mniejsze zespoły. Ostatniego dnia targów E3 2019 kilkadziesiąt osób dowiedziało się, że mają 60 dni na znalezienie nowej pracy. Po tym czasie zostaną zwolnieni. Pocieszające, z ich perspektywy, jest to, że otrzymają solidne odprawy. Z tego też powodu podobno anulowano kilka gier, które nie zostały jeszcze zapowiedziane.

Zwolnienia, jak zapewnia Amazon, w żaden sposób nie wpłyną na New World oraz Crucible. Wręcz przeciwnie. Restrukturyzacja miała być podyktowana dobrem tych dwóch tytułów. W oświadczeniu Amazona możemy przeczytać, że teraz studio będzie mogło skupić się na produkcji wspomnianych gier. Warto w tym miejscu przypomnieć, że obie są nastawione na zabawę przez sieć. Crucible ma być grą akcji z elementami survivalu. Z kolei New World to typowe MMO.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię