Strona głównaGryAktualnościLords of the Fallen – przyczyną problemów jest przesiadka na UE5?

Lords of the Fallen – przyczyną problemów jest przesiadka na UE5?

Według informacji przekazanych przez osobę podającą się za jednego z deweloperów Lords of the Fallen, kiepski stan techniczny gry spowodowany jest zmianą silnika graficznego w trakcie produkcji. Tytuł został wydany na UE5.

Lords of the Fallen to reboot wydanej w 2014 roku gry soulslike. Niestety ze względu na liczne problemy techniczne, premiery nie można uznać za udaną. Tymczasem do sieci trafił wpis stworzony przez osobę podającą się za dewelopera. Anonimowy wpis został opublikowany w serwisie 4chan co podważa jego wiarygodność jednak przekazane informacje brzmią dość sensownie.

Według autora wpisu głównym powodem tak złego stanu technicznego gry jest zmiana silnika w trakcie produkcji. Pierwotnie tytuł był pisany na UE4. I tak od 2018 aż do 2022 roku gra była tworzona na silniku UE4. Jednak wygórowane ambicje CI Games oraz Hexworks zaowocowały pomysłem na zmianę silnika na UE5. Wśród deweloperów nie było nikogo kto miałby doświadczenie z UE5. Z tego powodu zmuszeni byli na okrojenie gry.

Tym samym oberwał tryb sieciowy, na poprzednim silniku działał on bez zarzutów, w nowej wersji stwarza masę problemów. Co gorsza zarówno studio jak i wydawca byli świadomi problemów jednak odrzucili pomysł żeby opóźnić premierę o rok.

Wygląda jednak na to, że jest to też wina graczy, bo nawet niedopracowany tytuł sprzedaje się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, Obecnie Lords of the Fallen sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy. Na szczęście deweloperzy pracują nad naprawieniem gry i usunięciem najpoważniejszych problemów.

Całość brzmi dość spójnie i sensownie, jednak z racji tego, że to 4Chan to warto mieć na to wszystko przymknięte jedno oko.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię