Strona głównaWiadomościLubelska policja zatrzymała handlarza, który nielegalnie rozpowszechniał konta z grami

Lubelska policja zatrzymała handlarza, który nielegalnie rozpowszechniał konta z grami

Na Lubelszczyźnie doszło do policyjnej obławy, której celem był handlarz rozprowadzający przez serwis aukcyjny dostęp do kont z grami. Straty wynikłe z prowadzonej przez niego działalności przekraczają 150 tysięcy złotych.

Nie jest to pierwszy i ostatni przypadek nielegalnego obrotu dóbr cyfrowych, acz jest to wzorowy przykład walki z piratami komputerowymi. Lubelskiej policji udało się bowiem zatrzymać osobę odpowiedzialną za „nielegalne rozpowszechnianie gier na konsole w formacie elektronicznym za pośrednictwem portalu aukcyjnego”. 41-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego usłyszał takowe zarzuty i zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

W chwili przekroczenia progu jego domostwa, policja zabezpieczyła wszelkie dowody wskazujące na popełniony czyn, a wśród nich komputer, konsolę PS4 oraz karty płatnicze i 40 tysięcy złotych w gotówce. Skonfiskowane dobra mają być wykorzystane w celu pokrycia strat finansowych poszkodowanej firmy. Te według wstępnych ustaleń wynoszą ponad 150 tysięcy złotych.

Na uwagę zasługuje wysoki stopień przedsiębiorczości pochwyconego przestępcy, gdyż dopiero od kwietnia 2016 zaczął handlować kontami, toteż straty mogłyby wynieść znacznie więcej, gdyby nie szybka interwencja funkcjonariuszy z komendy z Tomaszowa Lubelskiego oraz Wydziału dw. Z Cyberprzestrzepczością KWP mieszczącej się w Lublinie.

Przetrzymywanej osobie  grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że kara zasądzona przez sąd okaże się o wiele łagodniejsza.

Źródło: policja.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię