Strona głównaWiadomościRozrywkaLucasfilm planuje przyszłość serii Star Wars na kolejne 10 lat

Lucasfilm planuje przyszłość serii Star Wars na kolejne 10 lat

Wczoraj mieliście okazję przeczytać pierwsze informacje na temat nowego serialu osadzonego w uniwersum Star Wars pod tytułem The Mandalorian. Jednak to nie jedyna atrakcja, jaką planuje dla nas Lucasfilm. Przyszłość serii Star Wars zaplanowana jest na kolejne 10 lat.

Podczas Star Wars Celebration w Chicago, Kathleen Kennedy, szef Lucasfilm, potwierdziła, że wytwórnia ma plan na następne 10 lat. Obecnie prowadzone są konsultacje z twórcami serialu Gra o tron, który właśnie rozpoczyna emisję ostatniego sezonu, oraz Rianem Johnsonem w sprawie stworzenia kolejnej sagi Gwiezdnych Wojen.

Niedawno został zaprezentowany pierwszy trailer dziewiątego epizodu, który będzie finałem sagi Skywalkerów, która trwa nieprzerwanie od 1977 roku. Disney potwierdził, że po premierze dziewiątki, przez dłuższy czas nie zobaczymy żadnych nowych filmów. Kennedy podczas w wywiadzie dla Hollywood Reporter zdradziła, kilka informacji na temat planu dziesięcioletniego:

Przyglądamy się następnej sadze. Planujemy nie tylko nową trylogię, ale również dziesięć kolejnych lat rozwoju marki. W tej chwili współpracuję z Danielem B. Weissem i Davidem Benioffem i Rianem Johnsonem. Wspólnie zastanawiamy się jaki obrać kierunek i co dalej? Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jakie mamy możliwości, a teraz zaczynamy podejmować pewne decyzję.

Rian Johnson otrzymał propozycję napisania oraz wyreżyserowania nowej trylogii otrzymał w listopadzie 2017 roku, zanim miała miejsce premiera ósmego epizodu. Według informacji w kolejnej serii poznamy postacie z niezbadanego dotąd zakątka galaktyki. Daniel B. Weiss i David Benioff pracowali nad Grą o tron. Kennedy zaprosiła obu panów do współpracy w lutym 2018 roku, aby wspólnie stworzyć nową serię filmów z serii Gwiezdne Wojny.

Zobacz: The Mandalorian – wyciekły materiały z nowego serialu uniwersum Star Wars

Tym razem dla odmiany mogliby przedstawić historie ze Starej Republiki z czasów Revana, Malaka i wojen Mandaloriańskich. Z pewnością przyszłość serii zależy od tego jak wiele uda się zarobić na dziewiątym epizodzie. Jeżeli okaże się on hitem to prace nad kolejnymi filmami ruszą z kopyta. W przypadku, gdy będzie to klapa finansowa Lucasfilm z pewnością dobrze się zastanowi i zrewiduje swoje plany na przyszłość.

Zobacz: Star Wars: Jedi Fallen Order – pierwszy trailer oraz wszystko, co powinniśmy wiedzieć przed…

Na razie w planach są dwa seriale. Jeden z nich to The Mandalorian, którego produkcja dobiega końca. Drugi ma opowiadać o losach Cassiana Andora, którego poznaliśmy w Łotr 1. Zdjęcia do serialu mają ruszyć w tym roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię