Strona głównaEsportPuki Mania - niemal cały świat wspiera Polaka w esportowej Lidze Europy

Puki Mania – niemal cały świat wspiera Polaka w esportowej Lidze Europy

To, co od wczorajszego wieczora dzieje się w Internecie, jest marzeniem każdego polskiego fana esportu. Najwięksi wspierają Polaka w walce o EU Masters.

EU Masters to turniej League of Legends, będący odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Europy, a więc o odrobinę tylko niższym prestiżu niż najważniejsze rozgrywki w Europie – LoL European Championship. Od momentu gdy awans do finału zapewniła sobie polska organizacja K1CK Neosurf, w Sieci eksplodowała prawdziwa “Puki Mania” – akcja polegająca na zmianie zdjęcia profilowego na foto Łukasza “Puki Style” Zygmunciaka, zawodnika tej ekipy.

Zobacz: Riot Games w końcu naprawi klienta League of Legends

Puki Style od 10 lat gra w LoL-a, ale do tej pory jeszcze nigdy nie udało mu się dojść tak wysoko. Jeśli pominąć grę Jankosa w finale Worlds, jest to jedno z największych osiągnięć polskiej sceny LoL-a oraz ogólnie esportu w historii. W połączeniu z jego niesamowitą grą na wcześniejszych etapach turnieju, sprawiło, że teraz wsparcie okazują mu największe nazwiska esportu – ale także sportu. Do akcji zmiany zdjęcia profilowego przyłączyli się TaZ, Izak, legenda LoL-a Caps, największe organizacje esportowe na świecie – Fnatic, Cloud9, G2 Esports, a nawet najbardziej utytułowany zespół LoL-a – T1. Smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że kilka dni temu admin francuskiej organizacji na Twitchu w bardzo nieparlamentarny sposób wypowiadał się o Polsce i Polakach podczas transmisji.

Zobacz: Valorant – coraz więcej graczy skarży się na Vanguarda

Akcję zauważyły i wspierają także osoby spoza esportu, między innymi Michał Pol oraz Mateusz Klich – piłkarz reprezentacji i Leeds Utd. Hastagi #PolskaGurom oraz #JoinUs, towarzyszące akcji, są jednymi z najbardziej wiodących na polskim Twitterze.

Swój wkład w akcję ma także pashaBiceps, który stworzył oryginalny „cosplay” Pukiego:

Finałowy mecz K1CK Neosurf z francuskim LDLC będzie można śledzić od godziny 18:00 na kanale Polsat Sport na Twitch. Pierwsze miejsce oznacza nie tylko prestiż, ale też nagrodę w postaci 40 tysięcy euro.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię