Strona głównaWiadomościMad Catz nie przetrwało kryzysu. Firma ogłasza upadłość

Mad Catz nie przetrwało kryzysu. Firma ogłasza upadłość

Jeden z najbardziej znanych producentów akcesoriów dla graczy złożył wniosek o upadłość. Mowa o firmie Mad Catz, która od wielu miesięcy walczyła o przetrwanie, ale finalnie walkę tę przegrała.

Mad Catz to amerykańska firma, która została założona w 1989 roku. Od początku swojej działalności skupiała się na produkcji akcesoriów dla graczy pod takimi markami, jak: Mad Catz, GameShark oraz Tritton. W ofercie producenta były między innymi: myszki, klawiatury, kontrolery oraz akcesoria dedykowane konkretnym grom, np. Rock Band. Niestety, po około 28 latach działalności firma kończy swój żywot. Dokładnie 30 marca tego roku Mad Catz złożyło wniosek o upadłość.

Mad Catz był notowany na NYSE (New York Stock Exchange), ale marce groziło ostatnio usunięcie z nowojorskiej giełdy z powodu spadającej wartości. W kryzysowym momencie jedna akcja producenta akcesoriów była warta około 0,1 dolara. To przekładało się na kapitalizację poniżej 10 mln dolarów. Ratunkiem dla firmy miało być odwrotny split akcji, ale najwyraźniej nie udało się go przeprowadzić. Wszyscy pracownicy Mad Catz, włącznie z zarządem, zaprzestali już pracy.

Problemy marki zaczęły się już kilka miesięcy temu

Jako głównego winowajcę wskazuje się Rock Band 4, do której amerykańska firma wyprodukowała akcesoria. Niestety, tytuł nie spotkał się ze zbyt dużym zainteresowaniem graczy, co miało przełożyć się aż na 11 mln dolarów straty. Przez to Mad Catz utracił płynność finansową. Firma próbowała przeprowadzić reorganizację. Powołano między innymi specjalną komisję i zatrudniono doradcę finansowego. Nie obyło się także bez zwolnienia ponad 1/3 pracowników. Jednak żadne działania nie pomogły. Nawet rewelacyjnie zakończony, rekordowy 2016 rok z przychodem na poziomie 65 mln dolarów na nic się nie zdał. Kilka błędnych decyzji sprawiło, że znany producent kończy swój żywot. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, co z posiadaczami sprzętów Mad Catz, dla których wciąż obowiązuje okres gwarancyjny.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię