Strona głównaGryAktualnościMafia 4 – kolejne dowody sugerują, że gra już powstaje

Mafia 4 – kolejne dowody sugerują, że gra już powstaje

Kolejne ogłoszenia o pracę, publikowane przez studio Hangar 13, sugerują, że trwają już prace nad Mafią 4. Kiedy możemy liczyć na premierę?

Studio Hangar 13, które odpowiadało za produkcję gry Mafia III, opublikowało kilka ogłoszeń o pracę. Interesujące jest w nich to, że zdają się sugerować, iż powstaje kolejna odsłona niezwykle popularnej, chociaż lekko podupadłej serii. Możemy w nich przeczytać, że szukane są osoby do pracy nad grą akcji AAA z otwartym światem, mocnymi elementami narracyjnymi, w której gracze swoimi decyzjami będą wpływać na otaczający nas świat. Wypisz, wymaluj – kolejna Mafia.

Sprawa staje się ciekawsza w momencie, w którym zauważymy, że treść ogłoszeń szybko została zmieniona, aby opublikowane informacje ograniczyć do minimum. Wydaje mi się, że takich rzeczy nie robi się bez powodu i po prostu zdradzały one zbyt wiele, zbyt szybko. Warto też wspomnieć, że w ogłoszeniach pojawiła się informacja na temat pracy na autorskim silniku Hangar 13,  a także wzmianka na temat Mafii 3 (została już usunięta).

Ogłoszenia mogą oczywiście dotyczyć całkiem nowej produkcji, ale Mafia 4 wydaje się bardziej rozsądnym i pewniejszym wyborem. Co prawda trójka była co najwyżej przeciętna, szczególnie na tle uwielbianych przez graczy jedynki i dwójki, ale raczej nie pogrzebała całej serii. Nadal wierzę, że Hangar 13 potrafi zrobić świetną grę w tematyce gangsterskiej. Poza tym plotki na temat Mafii 4 pojawiały się już wcześniej i premiera jest podobno szykowana na 2021 rok w wersji na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Poza tym mają trwać prace nad remasterem Mafii 2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

2 KOMENTARZE

  1. M4 pewnie wyjdzie ale nie w 2021 tylko pewnie pod koniec 2022 lub ciut dalej ale wyjdzie i dla mnie tytuł może brzmieć nawet „Wściekły betoniarz” lub „Redneck wikidajło” itp. aby było grywalne jak 2 pierwsze części – bo po co zachodzić w głowę co i kiedy skoro data premiery zawsze przesuwana jest. Czekajcie i się nie sr…cie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię