Strona głównaGryAktualnościMarcin Iwiński z CD Projekt RED w specjalnym wideo tłumaczy co poszło...

Marcin Iwiński z CD Projekt RED w specjalnym wideo tłumaczy co poszło nie tak z Cyberpunkiem

Współzałożyciel CD Projekt RED, Marcin Iwiński, podzielił się z graczami swoim punktem widzenia tego co poszło nie tak przy premierze Cyberpunka 2077.

Na temat problematycznego startu Cyberpunka 2077 napisano już i nagrano gigabajty materiałów. Sam CD Projekt RED już raz wyjaśniał kulisy całej sytuacji, teraz jednak swój punkt widzenia przedstawił sam Marcin Iwiński, współzałożyciel studia. 

W umieszczonym w social mediach firmy nagraniu, trwającym ponad 5 minut, Iwiński przeprasza graczy za zaistniałą sytuację, przedstawia kulisy decyzji, które stały za premierą gry oraz opisuje dalsze kroki twórców. 

“Pomimo dobrych recenzji na PC, wersja konsolowa nie spełniła standardów jakości, których się spodziewaliśmy. Mi, oraz całemu szefostwu firmy, jest z tego powodu niezwykle przykro, a to video jest publicznym przyznaniem się do tego.”

“Proszę, nie wińcie żadnego z naszych zespołów za to, co się stało. To niesamowicie utalentowani i ciężko pracujący ludzie. Ostateczny głos w podejmowaniu decyzji należy do mnie i zarządu, to my postanowiliśmy o wypuszczeniu gry. Uwierzcie, że nigdy nie chcieliśmy by doszło do obecnej sytuacji i zapewniam, że zrobimy wszystko by odzyskać Wasze zaufanie.”

Jeśli chodzi o konkretne powody dla których z grą były tak poważne problemy, Iwiński podał między innymi skomplikowaną naturę gry, między innymi ciągła walkę zespołów o lepszą jakość “streamingu” danych dla engine’u na konsolach starej generacji. Najbardziej problematyczna tutaj okazała się niska przepustowość dysków, która stała się trudniejsza do okiełznania niż pierwotnie zakładano. Jako inne przyczyny problemów Iwiński wskazał restrykcje z powodu COVID-19, w tym przymus pracy zespołów z domu.

Zobacz: Cyberpunk 2077 spadł z pierwszego miejsca rankingu sprzedaży Steama

Co do planów studia na przyszłość – w ciągu najbliższych 10 dni powinna się pojawić kolejna, duża aktualizacja, a po niej jeszcze jedna, w przeciągu kilku kolejnych tygodni. Oprócz tego gra otrzyma darmowe DLC oraz aktualizacje dla next-genów. Premierę tych ostatnich zaplanowano na drugą połowę roku.

Całe wystąpienie Marcina Iwińskiego zobaczycie poniżej:

Co sądzicie o słowach Marcina Iwińskiego i dalszych planach firmy?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię