Strona głównaWiadomościRozrywkaMark Hamill broni trylogii prequeli Gwiezdnych Wojen: "Miały własną tożsamość"

Mark Hamill broni trylogii prequeli Gwiezdnych Wojen: „Miały własną tożsamość”

Mark Hamill, ikona i legenda serii Gwiezdne Wojny, stanął w obronie trylogii prequeli. W wywiadzie powiedział, że jego zdaniem filmy miały własną tożsamość.

Mark Hamill udzielił wywiadu w książce Howarda Kazanjiana, producenta Imperium Kontratakuje oraz Powrót Jedi. Zapytany o kwestię kontrowersyjnych pierwszych trzech części Gwiezdnych Wojen powiedział:

“Imponuje mi własna tożsamość prequeli. Były krytykowane ponieważ były mroczniejszą historią, bardziej nastawioną na przemyślenia i nie były tak komercyjne jak oryginalna trylogia.”

Hamill odniósł się też do tego jak brutalni potrafią być ludzie w social media – zarówno w kontekście Gwiezdnych Wojen jak i innej tematyki.

Mark Hamill

Ostatnio debata na temat poziomu prequeli i sequeli Gwiezdnych Wojen rozgorzała na nowo. Wszystko za sprawą komentarzy o filmach Marcii Lucas. Zdobyła ona Oskara za montaż oryginalnej trylogii, jest też byłą żoną Georga Lucasa. W tej samej książce odniosła się ona do Mrocznego Widma, mówiąc, że pamięta płakała w samochodzie na parkingu po obejrzeniu filmu, który jej zdaniem nie był zbyt dobry.

Zobacz: Quantic Dream może być zaangażowane w prace nad nowymi Gwiezdnymi Wojnami [plotka]

Marcia Lucas odniosła się też krytycznie do trylogii sequeli, mówiąc, że kiedy zobaczyła scenę śmierci Hana Solo, była wściekła. Jej zdaniem ta scena nie miała żadnego uzasadnienia, a autorzy nie rozumieją historii Jedi i magii Gwiezdnych Wojen.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceIGN
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię