Strona głównaGryAktualnościQuantic Dream może być zaangażowane w prace nad nowymi Gwiezdnymi Wojnami

Quantic Dream może być zaangażowane w prace nad nowymi Gwiezdnymi Wojnami [plotka]

Według plotek, Quantic Dream podjęło się stworzenia gry z uniwersum, z którym nie miało jeszcze do czynienia – to oni (s)tworzą kolejne Gwiezdne Wojny.

Przez kilka ładnych lat licencja na Gwiezdne Wojny była ekskluzywna dla Electronic Arts, ale w ostatnich miesiącach Disney powierzał zadanie tworzenia gier w tym uniwersum innym deweloperom. Miało to sugerować inne podejście do tematyki. Jeśli nowe plotki mają w sobie ziarno prawdy, to właśnie zostało wybrane kolejne studio – w ten sposób powstaje połączenie, które wielu może zaskoczyć.

Zobacz: GTA 6 – według Toma Hendersona na grę poczekamy jeszcze kilka lat

Według jednego z wiarygodnych “dostarczycieli plotek”, Toma Hendersona, nad kolejną grą w uniwersum Gwiezdnych Wojen pracuje francuskie studio Quantic Dream, twórcy m.in. Heavy Rain oraz Detroit: Become Human. Henderson wrzucił na swojego Twittera grafikę pokazującą miecze świetlne skrzyżowane nad sceną z Detroit: Become Human. Później polubił kilka odpowiedzi do tego tweeta, pytających czy sugeruje taką właśnie kombinację.

Oczywiście, to w żadnym razie nie jest informacja oficjalnie potwierdzona. Nawet ciężko to nazwać jakimś przeciekiem. Jeśli jednak przewidywania Hendersona się sprawdzą, będziemy mieli do czynienia z ciekawą kombinacją. Ciekawie będzie zobaczyć jak hipotetyczna gra będzie podobna stylem i rozgrywką do poprzednich tytułów studia – a może będzie całkowicie nowym podejściem? Choć niektórych może przerażać wizja gry Star Wars opartej w dużej mierze o QTE.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię