Strona głównaGryAktualnościMass Effect: Legendary Edition – jak zostanie ulepszona gra?

Mass Effect: Legendary Edition – jak zostanie ulepszona gra?

BioWare szczegółowo opisało wszystkie ulepszenia rozgrywki jakie pojawią się w Mass Effect: Legendary Edition. Te mają za zadanie poprawić wrażenia z gry oraz zatrzeć równice w mechanizmach jakie były pomiędzy poszczególnymi odsłonami serii.

Na oficjalnym blogu Mass Effect: Legendary Edition – BioWare opublikowało wpis skupiający się na zmianach w mechanizmach rozgrywki względem oryginalnej trylogii. Do gry zostanie dodana m.in. asysta celowania aby umożliwić graczom utrzymanie siły ognia oraz dostosowanie jej do ME 2 i 3.

Zobacz: Ninja zrezygnuje z Fortnite jeśli widzowie nie skończą ze stream snipingiem

Do tego dochodzi zbalansowanie zdolności i wprowadzenie kilku inych poprawek. Pojawi się również możliwość oznaczania elementów ekwipunku jako śmieci, aby można było je szybko przekształcić w Omni-żel lub sprzedać kupcom.

BioWare przerobiło również niektóre starcia z bossami w pierwszej grze i sprawiło, że członkowie drużyny mogą być kontrolowani niezależnie, tak jak w kolejnych odsłonach serii. W całej trylogii wchodzenie i wychodzenie zza osłony będzie bardziej niezawodne. W niektórych miejscach dodano również dodatkowe osłony, które ułatwią potyczki.

Skalibrowano również system prowadzenia Mako, dodano szybsze ładowanie tarcz i nowe silniki odrzutowe. Teraz dotykając lawy, będąc w Mako dostaniemy obrażenia zamiast przerwania misji.

W całej trylogii zostanie wprowadzony również szereg udogodnień m.in. wspólny launcher oraz możliwość dostosowywania postaci, zintegrowana zawartość DLC takich jak zbroie i bronie. Dzięki temu będziemy mogli zdobywać je naturalnie podczas gry. Ścieżka dźwiękowa została zremiksowana i poprawiona.

Mass Effect Legendary Edition pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xbox One 14 maja tego roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię