Strona głównaGryAktualnościMass Effect Legendary Edition - remaster trylogii ME potwierdzony

Mass Effect Legendary Edition – remaster trylogii ME potwierdzony [AKTUALIZACJA]

Wygląda na to, że fani Mass Effect w końcu się doczekali. Póki co nieoficjalnie – wyciekły informacje o remasterze oryginalnej trylogii gry.

Jeśli te informacje się potwierdzą to Electronic Arts i BioWare nie mogły znaleźć lepszego momentu na ich ogłoszenie. Dzisiaj gracze obchodzą N7 Day – oficjalny dzień związany z marką Mass Effect. Jak podał serwis GameSpot – choć aktualnie artykuł, w którym znajdowały się te informacje został zdjęty – wydawca i twórcy oryginalnej trylogii pracują nad jej odświeżoną wersją.

Nowa trylogia ma nosić podtytuł Legendary Edition i być przeznaczona dla PC oraz konsol (PS i Xbox – Switch nie jest brany pod uwagę). Kolekcja ma zawierać ME 1, 2 i 3, które oryginalnie pojawiły się na rynku pomiędzy 2007 a 2012 rokiem. Pierwotnie Mass Effect pojawił się jako exclusive na X360, natomiast wersja dla PS3 pojawiła się kilka lat później. Potem zaczęto wydawać wersje dla innych konsol.

Zobacz: N7 Day – czy doczekamy się zapowiedzi remastera Mass Effect?

Według artykułu GameSpot, nowe wersje nie będą remake’ami w pełnym znaczeniu tego słowa. Plany BioWare to wprowadzenie poprawek tak, by gracze mogli się z nich cieszyć w najlepszej możliwej formie. Oznacza to lepsze rozdzielczości, klatkaż oraz dodanie od razu wszystkich DLC dla trybu singleplayer oraz przedmiotów dodawanych w promocjach. Elementy takie jak tekstury, shadery, modele postaci i efekty również będą w poprawionych wersjach. Gry mają się ukazać w przyszłym roku.

Czy tak rzeczywiście będzie? Oficjalne plany obu firm mają zostać ujawnione po godzinie 20:00, w ramach specjalnego wydarzenia. Jak tylko pojawią się nowe informacje, zaktualizujemy artykuł.

AKTUALIZACJA: Na potwierdzenie artykułu nie musieliśmu długo czekać. Pojawiło się ono właśnie na oficjalnym koncie BioWare na Twitterze, wraz z trailerem.

Podobne potwierdzenie płynie z oficjalnej strony EA. Ale to nie wszystko – oficjalna informacja zdradza również, że powstaje kolejna część serii! Czy to nie jest wspaniały dzień?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię