Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMetal Gear Solid – co dalej z zapowiadanym filmem?

Metal Gear Solid – co dalej z zapowiadanym filmem?

Nie wszyscy mogą sobie zdawać z tego sprawę, ale powstaje oficjalny film Metal Gear Solid. Jednak od jakiegoś czasu nie usłyszeliśmy na jego temat żadnych informacji. Na szczęście reżyser postanowił podzielić się kilkoma szczegółami.

Już 2 lata temu – w lipcu 2018 roku – oficjalnie zapowiedziano, że powstaje film w uniwersum Metal Gear Solid. Na reżysera wybrano Jordana Vogt-Robertsa, który ma na swoim koncie między innymi film „Kong: Wyspa Czaszki”. Jednak fani mogą poczuć się rozczarowani, bo przez ostatnie 24 miesiące nie dostaliśmy praktycznie żadnych informacji na temat ekranizacji przygód Solid Snake’a. Aż do teraz. Wspominany wcześniej reżyser zdradził kilka ciekawych informacji w trakcie rozmowy z Garym Whitta.

Metal Gear Solid - Solid Snake

Co z filmem Metal Gear Solid?

Przede wszystkim Jordan Vogt-Roberts ujawnił, że scenariusz do filmu jest już gotowy, ale wciąż czeka na zielone światło od studia filmowego, aby mógł rozpocząć rzeczywistą pracę nad obrazem. A to może nie być wcale takie łatwe, bo dodał, że będzie potrzebował sporego budżetu, aby wiernie uchwycić istotę gier z serii Metal Gear Solid.

– Spójrz, to moje dziecko. Pracuję nad tym od sześciu lat, starając się, aby było to destrukcyjne, punk-rockowe, zgodne z Metal Gear, zgodne z duchową wersją Kojimy i tego, jak on to widział. Będę o to walczył każdego dnia. Trudno jest zrobić jakikolwiek film w Hollywood. Zrobienie czegoś takiego jak Metal Gear Solid jest jeszcze bardziej skomplikowane i jeszcze trudniejsze. Dlatego staram się o taki budżet, który pozwoli na tworzenie szalonych rzeczy – powiedział Jordan Vogt-Roberts, reżyser filmu.

Przy okazji reżyser przyznał, że miał nadzieję już rozpocząć zdjęcia do filmu, ale pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała mu plany. Na ten moment tak naprawdę nie wie, kiedy rozpocznie się praca nad filmem. Zdradził też, że ma już w głowie kandydatów do roli Solid Snake’a, ale póki co nie chce ich zdradzać. Miejmy nadzieję, że tym razem gracze nie zaczną krytykować filmu przed opublikowaniem jakichkolwiek materiałów, bo np. nie spodoba im się dobór aktorów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię