Strona głównaGryAktualnościSony chciało kupić marki Metal Gear Solid i Castelvania?

Sony chciało kupić marki Metal Gear Solid i Castelvania?

Prawdopodobnie dwie nowy gry Silent Hill powstają z inicjatywy i częściowo dzięki środkom Sony. Jednak to nie jedyna rzecz, która łączy twórców PlayStation i Konami. Według plotek Sony chciało wykupić od dewelopera prawa do marki Metal Gear Solid.

Informacja pojawiła się na 4chanie. Może nie jest to szczególnie wiarygodne źródło informacji, ale wiadomość jest na tyle ciekawa, że nie mogliśmy jej pominąć. Według jednego z użytkowników Sony skontaktowało się z Konami i wysunęło propozycję wykupienia kilku marek japońskiego dewelopera. Twórcy PlayStation chcieli zdobyć prawa do Castelvanii, Silent Hill oraz Metal Gear Solid.

Taka informacja w gruncie rzeczy nie powinna dziwić. Konami ma w swoim portfolio kilka naprawdę głośnych tytułów, a od 2015 roku deweloper nie wydał żadnej dużej gry. Ostatnią tego typu produkcją było Metal Gear Solid V: Phantom Pain. Owszem, były kolejne części Pro Evolution Soccer, Metal Gear Survive czy nawet Contra: Rogue Corps, ale nie na takie tytuły liczą gracze. Wiele osób z pewnością czeka na pełnoprawne Metal Gear Solid, Silent Hill oraz Castelvanię.

Rzecz w tym, że Konami raczej nie jest chętne do sprzedaży. To zbyt duże marki, aby się ich pozbywać, nawet za dużą kwotę. Dlatego prawdopodobnie deweloper sprzeda Sony licencje i będzie czerpał zyski ze sprzedaż. Właśnie w taki sposób mają powstać nowe gry z serii Silent Hill. Być może podobnie będzie z Metal Gear Solid i Castelvanią. Podobnie działa między innymi Disney, który nie robi już własnych gier, a jedynie sprzedaje prawa chętnym deweloperom.

Pamiętajcie jednak, że to tylko plotki.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię