Strona głównaGryAktualnościMetal Gear Solid otrzyma (więcej niż jeden) remake?

Metal Gear Solid otrzyma (więcej niż jeden) remake?

To może być doskonała informacja dla fanów serii Metal Gear Solid. Krążą plotki o kilku tytułach z tej serii, które mogą otrzymać remake’i.

Konami wygląda na coraz mniej zainteresowane kontynuowaniem swoich starych, kultowych serii, tak więc ich fani po cichu liczą, że tytułami zainteresują się inne firmy. Jedna z ciągle powtarzających się plotek dotyczy umowy pomiędzy Sony a Konami, zgodnie z którą gry te mogą się znaleźć na PlayStation 5 jako exclusive’y – choć w tej chwili żadna oficjalna informacja na ten temat jeszcze się nie pojawiła.

Metal Gear Solid

W centrum zainteresowania tych plotek pojawia się szczególnie jedna marka – Metal Gear Solid. Kilka przecieków sugeruje, że Sony siłami Blueprint Games pracuje nad remakiem Metal Gear Solid dla PS5 – i może to być odświeżona wersja więcej niż jednej gry. Tak twierdzą też forumowicze z całkiem dobrze poinformowanego zwykle forum ResetEra.

Zobacz: Metal Gear Solid – co dalej z zapowiadanym filmem?

Jak zwykle w takich sytuacjach, brakuje szczegółów, ciężko w tym momencie nawet powiedzieć, czy – o ile prace faktycznie są prowadzone – chodzi o pełny lifting grafiki, czy może jedynie podbicie rozdzielczości do 4K. Na potwierdzenie plotek z ResetEry nie ma żadnych dowodów. Jednak niedawno na Twitterze mocno aktywne stało się konto, powiązane z Big Shell – miejscem istniejącym jedynie w MGS 2: Sons of Liberty. Więc może całe zamieszanie dotyczy właśnie tej części serii.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGamerant
Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię