Strona głównaWiadomościMetal Gear Survive wygląda dużo lepiej niż wiele osób się spodziewało

Metal Gear Survive wygląda dużo lepiej niż wiele osób się spodziewało

Meatl Gear Survive przez wielu jest skazywane na porażkę. Bo to nie jest prawdziwe Metal Gear, bo to jakiś spin-off, bo to i jeszcze tamto. Tymczasem pierwsze materiały z trybu dla jednego gracza prezentują się naprawdę dobrze.

Metal Gear Survive to pierwsze gra z serii, która powstaje bez udziału Hideo Kojimy. Legendarny już twórca popadł w konflikt z przełożonymi i odszedł do Sony. Jednak prawda do marki zostały w rękach Konami, czego owocem ma być właśnie Survive. Nie będzie to kontynuacja MGS V: The Phantom Pain, a jedynie luźne nawiązanie do serii. Sami twórcy określają grę jako spin-off, który dzieje się w tym samym świecie i korzysta ze sprawdzonych mechanizmów.

To wszystko sprawiło, że gracze nie podchodzi do zapowiedzi z zachwytem. Kojima ma status jednego z najlepszych w swoim fachu, a seria Metal Gear Solid jest jedną z najważniejszych w historii gier. Wymagania graczy są wysokie. Tymczasem Konami próbuje nam wcisnąć kooperacyjną grę przetrwania, która niewiele ma wspólnego z innymi tytułami z Solid Snakiem. Nie dziwię się, że wiele osób narzeka jeszcze przed premierą. Jestem wręcz pewien, że jeśli Metal Gear Survive okaże się dobrą produkcją, to i tak nie będzie sukcesem. Wiele osób zbojkotuje ten tytuł ze względu na samego Hideo.

A jest szansa, że Metal Gear Survive okaże się całkiem dobre. Pierwsze materiały z trybu dla jednego gracza prezentują się naprawdę dobrze. Może za produkcją nie kryje się zawiła fabuła pełna zmian tempa i zaskakujących rozwiązań, ale Survive wygląda na niezłą zabawę, a to jest przecież najważniejsze. Zresztą sami zobaczcie:

[you tube=gvZ7dDamih0]

Premiera jest przewidziana na luty 2018 roku.

Źródło: Destructoid

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię