Strona głównaGryAktualnościMetro Exodus kolejnym tytułem niedostępnym na Steam

Metro Exodus kolejnym tytułem niedostępnym na Steam

Epic Store kusi deweloperów zdecydowanie lepszym podziałem zysków ze sprzedaży gier niż platforma Valve. Kolejnym tytułem, który szerokim łukiem ominie Steam będzie Metro Exodus. Ktoś jeszcze będzie upierał się, że Epic przyciągnie tylko twórców gier indie?

Zgodnie z najnowszym komunikatem prasowym Deep Silver, zdecydował się zrezygnować ze Steam na rzecz Epic Games Store. Wyłączymy dystrybutorem Metro Exodus będzie Epic Store. Deep Silver jasno uzasadnił swój wybór platformy, bez owijania w bawełnę przyznali, że chodzi o pieniądze. Epic w przeciwieństwie do Valve pobiera znacznie mniejsze prowizje za sprzedaż tytułów i jak widać zaczyna to przyciągać coraz większych deweloperów.

Zobacz: Poznaliśmy wymagania sprzętowe Metro Exodus. Lekko nie będzie…

W temacie wypowiedział się CEO Epic, Tim Sweeney:

Współpracujemy z Deep Silver, aby uruchomić Metro Exodus. Epic wspiera tytuł zarówno pod względem marketingowym jak i gwarancją zachowania 88% zysków ze sprzedaży tytułu. Z pewnością jest to jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów na PC w 2019 roku.

Dyrektor generalny Deep Silver, Klement Kundratitz, wspominał również o „hojnych warunkach przychodowych Epic”, które pozwalały na zmianę rozwoju gry, umożliwiając wydawcom inwestowanie w tworzenie treści zamiast zabezpieczanie środków na opłaty.

Premiera Metro Exodus już 15 lutego, jako ekskluzywna gra Epic Game Store.

[AKTUALIZACJA]

Cała sytuacja wywołała fekalną burzę w Internecie. Wygląda na to, że Epic Store zagrał bardzo nieczysto zarówno wobec graczy jak i samego Valve. Okazuje się, że Metro Exodus tylko czasowo będzie tytułem ekskluzywnym na Epic Store i ostatecznie trafi również na Steam. Jednak sposób w jaki zostało to zrealizowane i ogłoszone światu, bardzo mocno rozwścieczyło Valve. Jak podkreśla właściciel Steam: “To nieuczciwe wobec naszych klientów”. Więcej na ten temat przeczytać w kolejnym artykule.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię