Strona głównaKonsoleNintendo planuje nową rewizję Nintendo Switch

Nintendo planuje nową rewizję Nintendo Switch

Nintendo już od dłuższego czasu pracuje nad rewizją swojej najnowszej konsoli Nintendo Switch. Nowa rewizja ma otrzymać kilka interesujących nowości.

Największą nowością ma być ekran wykonany w technologii OLED, który to przeniósłby tę konsolę na dużo wyższy poziom technologiczny. Podobno też konsola ma otrzymać nową stację dokującą.

Osobą odpowiedzialną za te wiadomości jest SciresM, użytkownik forum ResetERA, ale bardziej społeczności znany z tego, że jest bardzo dobrym hackerem, specjalizującym się w łamaniu konsol. Co więcej, dokopał się on do informacji, że rewizja konsoli Nintendo, aktualnie ma nazwę kodową Aula, oraz do tego, że w nowej konsoli będzie Mariko SoC.

Nintendo Switch

SciresM spekuluje, czy nowa konsola otrzyma wsparcie dla rozdzielczości 4K wraz z nowym ekranem OLED, oczywiście jest to możliwe, ponieważ nowy Mariko SoC pozwala na wyświetlanie obrazu w tej rozdzielczości, ale raczej nie spodziewa się, że gry będą w niej działać. Ponieważ wymagałoby to dużo większej mocy obliczeniowej. Oczywiście pojawiają się też spekulacje, że nowa konsola będzie wydajniejsza, ale raczej za wzrost wydajności ma odpowiadać podkręcenie układu GPU i lepsze jego chłodzenie, niż jego wymiana.

Kiedy Nintendo dokładnie zaprezentuje odświeżoną wersję Nintendo Switch, jeszcze nie wiemy, ale z doniesień wiemy, że od około 2 lat jest w trakcie rozwoju, więc spodziewamy się jej w tym roku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię