Strona głównaKonsoleMicrosoft nie planuje podnoszenia ceny Xbox Game Pass

Microsoft nie planuje podnoszenia ceny Xbox Game Pass

Odkąd Game Pass jest na rynku, wielu ludzi zastanawia się jak Microsoft wychodzi na swoje. Okazuje się, że MS nie planuje podnosić cen.

Polityka Microsoftu jest znana i od lat się nie zmieniła – na początku jakaś absurdalnie niska cena, która potem wchodzi na bardzo rozsądny pułap. W ten sposób Microsoft może się pochwalić usługą równie opłacalną co Netflix czy Hulu lub jakakolwiek inna, warta miliony, usługa rozrywkowa.

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass był zawsze bardzo ważną usługą Microsoftu, a to dlatego, że wzmacnia bazę użytkowników zarówno abonamentu jak i konsol. Przywiązywanie do siebie użytkowników to zysk, dla którego można poświęcić pozycję lidera na przykład jeśli chodzi o liczbę sprzedanych konsol.

Szef Xbox, Phil Spencer powiedział w jednym z wywiadów, że Microsoft nie planuje podnosić cen usługi w najbliższej przyszłości. Wystarcza im wartość, jaką Xbox Game Pass stanowi obecnie. Z punktu widzenia biznesu jest to całkowicie opłacalne.

Spencer podkreślał przy tym, że Game Pass pozwala na publikację większej liczby typów gier. Jego zdaniem, w tradycyjnym modelu wypuszczanie wielu gier nie miałoby sensu. Chodzi tu między innymi o gry indie i wszystkie te bardziej kreatywne, niebanalne tytuły w bibliotece MS. Dzięki temu wielu graczy może je wypróbować bez specjalnego ryzyka. Korzysta na tym każdy – gracz, twórca i zarządzający Game Passem.

Zobacz: Xbox Game Pass zasili niedługo ponad 10 nowych tytułów

Zaskakuje Was informacja o tym, że Game Pass jest “całkowicie opłacalny”? Na pewno jest to doskonała wiadomość dla graczy. Przynajmniej ceny będą stabilne.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię