Strona głównaWiadomościMinecraft przyciąga dziesiątki milionów graczy. Mojang bije kolejne rekordy sprzedaży

Minecraft przyciąga dziesiątki milionów graczy. Mojang bije kolejne rekordy sprzedaży

Na pierwszy rzut oka gra studia Mojang zdaje się brzydka, kanciasta i daleko jej do pięknych widoków choćby z pierwszego Crysisa. Mimo wszystko 122 miliony sprzedanych kopii Minecrafta świadczą o tym, że liczy się nie tylko grafika.

Za kilka lat biorąc na muszkę Minecrafta będzie już można napisać, że jest to ikona wśród gier komputerowych, ale nie tylko. Ta gra wpisała się niejako w aktualną popkulturę w środowisku graczy i nic nie wskazuje na to, że pojawi się coś nowego, co będzie w stanie ją zastąpić.

Dotychczasowa ilość sprzedanych egzemplarzy Minecrafta dowodzi temu, że jest to gra wielka o niesamowitym potencjale. Przeszło 122 miliony pudełek i kluczy aktywacyjnych trafiło do rąk rządnych przygód „górników”, a liczba ta wciąć się powiększa. Dużym sukcesem firmy jest również ilość osób logująca się na serwery Minecrafta. W skali miesiąca 55 mln użytkowników chociaż raz loguje się i kontynuuje swoją przygodę w rozgrywkach multiplayer i w trybie Survival.

Gra zawdzięcza swoją dużą popularność wieloplatformowości. Została wydana na komputery osobiste, konsole Microsoftu i Sony, Maci, sprzęt mobilny obsługujący system Android, IOS oraz Windows. Ponadto Minecraft jest kompatybilny z technologią VR. Zainteresowanie grą przerosło najśmielsze oczekiwania twórców. Wytworzyła się specyficzna społeczność graczy streamująca materiały z gry. To użytkownicy przedłużają żywotność tytułu i przenoszą jego idea na inne media. Na bazie Minecrafta powstały książki, komiksy… Jeśli do tej pory nie miałaś/eś okazji uruchomić gry to czas najwyższy nadrobić zaległości.

Źródło: minecraft.org.pl

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię