Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMicrosoft Flight Simulator 2020 trafi do graczy na rekordowej ilości płyt

Microsoft Flight Simulator 2020 trafi do graczy na rekordowej ilości płyt

Niedawno poznaliśmy polskiego wydawcę gry Microsoft Flight Simulator 2020. Firmę tę czeka nie lada praca, bo gra pojawi się na rekordowej liczbie nośników.

Chcielibyście dostać fizyczną kopię Microsoft Flight Simulator 2020 zamiast cyfrowej? Jesteście kolekcjonerami płytek, pudełek i innych tego rodzaju bibelotów? W takim razie szykujcie miejsce na półce – gra pojawi się na 10 płytach.

Tak, dobrze przeczytaliście. Microsoft Flight Simulator 2020 zajmie 10, w dodatku dwustronnych, płyt DVD. Oprócz tego, w opakowaniu z grą pojawi się drukowana instrukcja. 10 płyt to jedno z największych wydań w historii gier. W 1995 roku pojawiła się przygodówka point-n-click Phantasmagoria, autorstwa Roberty Williams, którą upchnięto na 7 płytach. Oprócz tego była jeszcze The Secret of Monkey Island 2, która pojawiła się na 11 dyskietkach dla Amigi, ale o tym wspominam tylko w ramach ciekawostki. 

Zobacz: MS Flight Simulator 2020 – znamy już datę premiery oraz dostępne edycje

Dobra, ale co dokładnie będzie zawierać te 10 płyt z Microsoft Flight Simulator 2020? Kod gry oraz wirtualny świat, w którym będzie ona osadzona. O ile sam kod nie zajmuje wiele, o tyle informacje o świecie, takie jak tekstury, to około 90GB. A do tego będą jeszcze opcjonalne dane, pobierane z internetu. No i doliczyć trzeba jeszcze aktualizacje, które pojawią się od momentu wyjścia płyt z tłoczni, do chwili instalacji na naszych dyskach. 

Strach pomyśleć, ile miejsca na dysku gra będzie wymagała po paru miesiącach. A kiedyś wszystkim się wydawało, że “wachlowanie” 3 dyskietkami to dużo…

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię