Strona głównaKonsoleMicrosoft – kontynuacja kompatybilności akcesoriów w Xbox Series X

Microsoft – kontynuacja kompatybilności akcesoriów w Xbox Series X

Microsoft zaprezentował nowe logo Designed for Xbox, którym będą oznaczane akcesoria kompatybilne z konsolami Xbox Series X. Dzięki temu firma chce zapewnić graczom ciągłość kompatybilności sprzętu dedykowanego dla Xbox One.

Obecnie w programie Designed for Xbox bierze udział 34 producentów sprzętu gamingowego na całym świecie. Licencjonowane akcesoria dodatkowo oznaczone są kategoriami jak PC, Cloud Gaming. Microsoft zapowiada, że lista dostępnych urządzeń kompatybilnych z nową konsolą będzie rozszerzana. Xbox Series X

Każde licencjonowane urządzenie współpracujące z Xbox One, które łączy się z konsolą przez USB lub bezprzewodowo, będzie również działać z Xbox Series X. Ponadto obsługiwane będą wszystkie zestawy słuchawkowe, które wykorzystują port 3,5 mm.

Zobacz: PS5 bez portu optycznego audio

Ze względu na brak portu optycznego w XSX, zestawy wykorzystującego go do przesyłania dźwięku będzie trzeba przepiąć do portu USB. Konieczna może okazać się również aktualizacja firmware. Alternatywną będzie wykorzystanie portu optycznego w TV. Z kolei nowe licencjonowane ładowarki do kontrolerów będą wyposażone w gniazda pasujące zarówno do nowych jak i starych padów.

Zobacz: Premiera kart graficznych Nvidia GeForce RTX 3090 i 3080

Xbox Series X

Jest to miły gest ze strony Microsoftu. Sony odrzuciło część akcesoriów kompatybilnych z PS4 i nie będziemy mogli już ich wykorzystać w PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię