Strona głównaKonsolePS5 bez portu optycznego audio

PS5 bez portu optycznego audio

Zgodnie z najnowszymi informacjami Sony zrezygnowało z optycznego wyjścia audio w konsolach PS5. Podobną decyzję podjął Microsoft w przypadku Xbox Series X.

PS5 nie zostanie wyposażone w optyczny port audio jaki był obecny zarówno w PS4 jak i PS4 Pro. Sony zdecydowało się nie wprowadzać go w nowej konsoli podobnie jak uczynił to Microsoft. Informacje te nie pochodzą bezpośrednio od Sony, ponieważ firma nie pokazała jeszcze tyłu konsoli.

Zobacz: Wasteland 3 – znane problemy i rozwiązania

Tajemnicę zdradziła firma Astro, producent słuchawek. Astro poinformowało, że niektóre z jego zestawów nie będą współpracować z PS5 i Xbox Series X. Firma potwierdziła, ze nowa konsola Sony będzie wyposażona w optyczny rozdzielacz HDMI obsługujący wideo w 4K. Konsola będzie kompatybilna również z HDMI 2.1 oraz HDCP.

W zasadzie nie jest to zaskoczeniem, że konsole nie będą miały portu optycznego audio. Port ten od jakiegoś czasu jest coraz mniej popularny w urządzeniach tego typu. Zwykle wykorzystywany jest port HDMI. Niemniej Sony troszeczkę rozczarowało uznając, że zmiana ta nie jest na tyle istotna żeby poinformować o tym graczy. Do premiery PS5 pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale nadal nie została ona pokazana publicznie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię