Strona głównaKonsoleMicrosoft w końcu zaczyna walkę z nielegalnym handlem kontami Xbox

Microsoft w końcu zaczyna walkę z nielegalnym handlem kontami Xbox

Jedną z większych plag był handel kontami Xbox. Wygląda na to, że Microsoft w końcu robi to, z czym inni nie mogli sobie poradzić.

Plaga handlu kontami Xbox za grosze kwitła na Allegro i innych tego rodzaju serwisach od lat. Mimo wielu zgłoszeń, niespecjalnie było widać poprawę. Konto z wieloma grami AAA można było kupić niemal dosłownie za grosze. Mało kto przejmował się też faktem, że gra na takim koncie mogła skończyć się banem na konto lub całą konsolę – sprytni handlarze szybko znaleźli obejście tych “niedogodności”.

Handel był możliwy dzięki udostępnieniu swojego konta – Microsoft stworzył taką opcję z myślą o członkach rodziny czy bliskich znajomych. Jednak polska myśl “przedsiębiorcza” szybko zwietrzyła w nim sposób na zarobek – bez dzielenia się pieniędzmi z Microsoftem i twórcami gier.

Okazuje się, że Microsoft w końcu się zdenerwował na ten proceder i uniemożliwił uruchomienie jednej gry, przypisanej do jednego konta jednocześnie na kilku konsolach.

Pozostaje teraz mieć nadzieję, że to oznacza wielką ofensywę w stosunku do takich praktyk i nawet na wypadek obejść, znalezione zostaną kolejne sposoby by ukrócić tę formę piractwa. Szczególnie, że przecież kto jak kto, ale posiadacze Xboxów na drogie gry narzekać nie mogą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTwitter
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię