Strona głównaKonsolePS5 – co z PS VR 2?

PS5 – co z PS VR 2?

Sony rozpoczęło przedsprzedaż PS5. Konsola jest niemal rozchwytywana w locie i ciężko będzie załapać się wszystkim. Jedna kwestia nadal pozostaje jednak nierozwiązana co z PS VR 2?

Pomimo tego, że wiemy już sporo na temat konsoli nowej generacji, to Sony nie podało żadnych konkretów odnośnie nowej wersji gogli VR. Teraz do sieci trafiły informacje na temat patentu Japończyków związanego z nowym zestawem VR.

Zobacz: Ubisoft przeprasza za video promujące Assassin’s Creed

Według rysunków z patentu nowy kontroler będzie nieco różnił się od tych dostępnych w PS4. Z ilustracji możemy wywnioskować, że kontroler będzie wyposażony w joystick i liczne przyciski. Możliwe, że dołączony będzie miał również czujnik dotykowy i trigger.

PS VR2

Według plotek PS VR2 ma trafić do sprzedaży pod koniec 2021 roku, czyli rok po premierze PS5. Dzięki temu w dwóch kolejnych latach Sony napędzi sobie świąteczną sprzedaż. Microsoft nie planuje wypuszczenia zestawu VR bo jak twierdzi Phil Spencer nikt o to nie prosi i dodatkowo VR izoluje graczy. Sony może na tym tylko skorzystać.

PS VR2

Oczywiście patent nie jest 100% potwierdzeniem, że ostateczna wersja urządzenia będzie tak wyglądała. Oczywistym jest jednak, że PS5 wymaga zupełnie nowej wersji VR, bo sama technologia od czasu PS VR poszła znacznie do przodu. Na poniższym materiale możecie zobaczyć jak może wyglądać nowy zestaw Sony.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceT3
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię