Strona głównaWiadomościAkcesoriaMicrosoft patentuje "wibrującą podłogę" do Virtual Reality

Microsoft patentuje „wibrującą podłogę” do Virtual Reality

Wygląda na to, że Microsoft dalej jest zainteresowany rozwijaniem Virtual Reality. Firma złożyła wniosek patentowy, w którym opisuje matę podłogową, zapobiegającą wpadaniu na meble podczas korzystania z VR. 

Wątpliwości co do podejścia MS do tematyki VR mogły się pojawić po tym, jak korporacja porzuciła pomysł systemu VR dla Xboxa One. We wniosku możemy bowiem przeczytać, że mata miałaby współpracować między innymi z konsolą, a kontrolerem w świecie VR mógłby być pad. Na ilustracjach dołączonych do wniosku widzimy Xboxa oraz Kinecta.

Microsoft

Niektóre systemy do VR już teraz ostrzegają użytkowników przed wyjściem poza “bezpieczny obszar”. Ale nadal jednak istnieje ryzyko uderzenia elementów otoczenia, szczególnie na mniejszych przestrzeniach. Niektórzy radzą sobie z tym kupując wykładziny równe bezpiecznej powierzchni, którą w ten sposób daje się wyczuć stopami. Mata od Microsoftu miałaby zawierać znaczniki, skanowane przez headset, co dawałoby dokładniejszy “obraz” tego gdzie się znajdujemy. Markerami miałby być również oznaczony punkt startowy, a poza nimi w macie miałyby być zamontowane czujniki nacisku. Całość MS chce doposażyć systemem wibracji. 

Zobacz: PlayStation 5 będzie wyglądać jak projektor? W Sieci pojawił się tajemniczy patent

Jeśli obawiacie się, że mata mogłaby być zbyt duża do Waszego pokoju, MS również i na to ma odpowiedź. Jeden z pomysłów we wniosku mówi, że mata mogłaby się składać z fragmentów, które można dopasować wielkością do naszej podłogi. 

Zobacz: Program Vive X rozszerza się o kolejną grupę firm. Wirtualna rzeczywistość będzie jedną z najszybciej rozwijanych technologii

Oczywiście sam wniosek to jeszcze nie potwierdzenie, że Microsoft jest w jakiejś zaawansowanej fazie prac nad takim systemem, albo, że w VR pojawi się w następnym Xboxie. Ale przynajmniej rozważa różne możliwości. Czy dzięki temu otrzymamy kolejne Gears of War w wirtualnej rzeczywistości, z podłogą drżącą pod naszymi stopami? Zobaczymy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię