Strona głównaKonsolePlayStation 5 będzie wyglądać jak projektor? W Sieci pojawił się tajemniczy patent

PlayStation 5 będzie wyglądać jak projektor? W Sieci pojawił się tajemniczy patent

PlayStation 5 po raz kolejny rozbudza wyobraźnię graczy. Tym razem za sprawą holenderskiego serwisu LetsGoDigital, który dotarł do patentu opracowanego przez Sony. Problem w tym, że urządzenie, które przedstawia patent, wygląda… mało atrakcyjnie.

Patent, do którego dotarli Holendrzy, został złożony w brazylijskim Instituto Nacional da Propriedade Industrial. Kilka dni temu, 13 sierpnia, wzór został zaakceptowany i oficjalnie zastrzeżony. Jego “opiekunem” w Sony ma być Yusuhiro Ootori – dyrektor techniczny, który pracował również nad PlayStation 4. Z konsolą aktualnej generacji łączy patent jeszcze jedna kwestia – klasyfikacja jako klasa 14.02, taka sama jak PS4.

Zobacz: PlayStation 5 i Xbox Scarlett – nowe informacje: moc procesora, GPU i data prezentacji PS5

Na pierwszy rzut oka urządzenie, które widać na rysunkach dołączonych do patentu wygląda mało ciekawie. Rozmiary i otwory wentylacyjne kojarzą się bardziej z projektorem niż konsolą do gry. Chyba, że mamy do czynienia z wersją deweloperską, a nie finalnym kształtem konsoli, która trafi na sklepowe półki. Natomiast ułożenie wytłoczeń na obudowie w kształt rzymskiej cyfry V to kolejny element, dość jednoznacznie wskazujący na to, czym jest prezentowany sprzęt.

Zobacz: PlayStation 5: szwedzki Media Markt wyprzedził Sony! Sklep wycenił konsolę jeszcze przed jej ujawnieniem

Jak może wyglądać PlayStation 5:

PlayStation 5Co sądzicie o zawartych w patencie projektach?

 

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię