Strona głównaWiadomościOprogramowanieMicrosoft pracuje nad następcą Windows 10

Microsoft pracuje nad następcą Windows 10

Podczas konferencji Build szef Microsoftu ujawnił, że firma pracuje nad kolejną wersją systemu Windows. Dziesiątka została wydana w lipcu 2015 i zasługuje na godnego następcę.

W trakcie prezentacji dyrektor generalny Satya Nadella wspominał o systemie nowej generacji, nad którym obecnie pracują programiści z Redmond. Kodowa nazwa nowego systemu operacyjnego to Sun Valley. Nadella powiedział, że wkrótce zostanie udostępniona największa aktualizacja Windows, która odblokuje jeszcze więcej możliwości dla deweloperów i twórców.

Zobacz: Intel Core i5-11400 testy po zdjęciu IHS i zdjęcia termowizyjne rdzeni podczas pracy

Następnie dodał:

Przez kilka miesięcy sam używałem systemu i jestem niesamowicie podekscytowany tym Windowsem nowej generacji. Obiecujemy wam, że zapewnimy więcej szans każdemu deweloperowi i powitamy twórców, poszukujących najbardziej innowacyjnej i otwartej platformy do tworzenia, dystrybucji i zarabiania na aplikacjach.

Na razie nie są znane szczegóły dotyczące nowego systemu. Wiadomo, że po raz kolejny zostanie mocno zmieniony interfejs użytkownika oraz zmieni się sposób zarządzania dyskiem twardym. Prawdopodobnie wszystkie te nowości zostaną udostępnione za darmo. Według opinii niektórych internautów oznaczenie Windows nowej generacji może oznaczać, że Microsoft zrezygnuje z używania 10 w nazwie systemu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię