Strona głównaKonsoleMicrosoft pracuje nad przenośną konsolą Xbox

Microsoft pracuje nad przenośną konsolą Xbox

Wygląda na to, że liczba modeli przenośnych konsol powiększy się. Microsoft pracuje nad prototypami swojego handhelda. Powstaje kolejny konkurent dla Steam Decka.

Według informacji przekazanych przez portal Windows Central, inżynierowie Microsoftu pracują nad prototypami przenośnej konsoli. Urządzenia budowane są za zamkniętymi drzwiami, więc nie jest jasne czy kiedykolwiek zobaczymy efekt końcowy. Powstają one z myślą o konkurencyjnych urządzeniach takich jak Steam Deck czy PS Portal.

Tak przynajmniej twierdzi Jez Corden w podcaście Xbox Two.

Wiem, że [Xbox] ma teraz prototypy urządzeń przenośnych.

Przenośna konsola Xbox H

Według Cordena urządzenie, jeżeli trafi na rynek będzie to samodzielna konsola, podobnie jak Steam Deck. Co ciekawe, jeszcze w 2017 roku, Phil Spencer, ujawnił, że w przeszłości istniały prototypy urządzeń przenośnych Xbox, które jednak nigdy nie wyszły z fazy projektu. Tym razem może być jednak inaczej.

Jeszcze na początku tego roku krążyły pogłoski, że Xbox może opuścić rynek konsol, ale te okazały się kłamstwem. W zeszłym miesiącu Microsoft potwierdził, że pracuje nad następną generacją Xboxa, chociaż na razie nie podał żadnych konkretów. Według dokumentów, które wyciekły w zeszłym roku, w przyszłości może wyjść tylko cyfrowa wersja Xbox Series X.

Jeśli chodzi o prototyp handhelda Xbox, nie wiadomo, czy może to być nowe urządzenie dla obecnej generacji Xbox – może nazywane Series H? – czy też część nowej generacji. Z pewnością trzeba mieć w tej sprawie oczy szeroko otwarte.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię