Strona główna Konsole Microsoft przedstawia modułowy Pad z Xboxa na telefony i tablety, do obsługi...

Microsoft przedstawia modułowy Pad z Xboxa na telefony i tablety, do obsługi xCloud

- Reklama -

Jedni go kochają inni nienawidzą. O czym mowa? O Microsoftowym padzie do Xboxa. Gigant z Redmond zaprezentował właśnie nową wersję swojego kultowego kontrolera dostosowaną do potrzeb urządzeń mobilnych i usługi xCloud.

Nowa usługa Microsoftu umożliwi nam strumieniowe granie niemal z dowolnego urządzenia mobilengo. Aby jednak w pełni cieszyć się z tego doświadczenia potrzebny będzie odpowiednio dostosowany kontroler. Nowe urządzenie wzorowane jest na kontrolerze Xbox One, które według producenta zapewni nam „konsolowy komfort” rozgrywki na urządzeniach mobilnych. Poniżej możecie obejrzeć jego projekt.

Jak widać moduły kontrolera będziemy mogli zamontować zarówno na telefonie jak i tablecie w wygodnej dla siebie konfiguracji. Ładowanie będzie odbywało się przez podłączenie ich do stacji dokującej. Pozostaje kwestia pojemności i jakości akumulatorów, ale o to raczej powinniśmy być spokojni.

Wygląda na to, że Microsoft strzelił w przysłowiową dziesiątkę. Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego nie byłoby zbyt wygodne a w niektórych przypadkach wręcz niemożliwe. Nawet przy użyciu oprogramowania takiego jak AdaptControl. Na razie nie została ujawniona data wprowadzenia urządzenia na rynek. Jednak możemy się spodziewać, że zostanie udostępnione równolegle z usługą xCloud.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE