Strona głównaGryAktualnościMicrosoft tworzy spółkę Vault, aby połączyć się z ZeniMax

Microsoft tworzy spółkę Vault, aby połączyć się z ZeniMax

Microsoft powołał do życia nową spółkę o nazwie Vault żeby połączyć się z producentem Fallout, firmą ZeniMax. Informacja została opublikowana na stronie Komisji Europejskiej.

Dokument zamieszczony na stronie KE ujawnia plan Microsoftu, który chce przejąć ZeniMax warty 7,5 miliarda dolarów. W pierwszej kolejności Microsoft powołuje zależną spółkę Vault, która zostanie połączona z ZeniMax.

Zobacz: Współtwórca serialu Rick & Morty pracuje nad nową animacją

Użycie nazwy Vault z pewnością nie jest przypadkowe. ZeniMax to wydawca serii Fallout firmy Bethesda, w której jednym z nieodłącznych motywów są podziemne krypty z ang. Vault. Ostatecznie to Microsoft będzie miał całą kontrolę nad ZeniMax, który publikuje również serie The Elder Scrolls oraz Doom.

Tworzenie osobnych spółek, których zadaniem jest przejmowanie innych firm jest powszechną praktyką. Ostatnio EA zrobiło to samo powołując do życia spółkę Codex Games Limited, która stanie się właścicielem Codemasters, gdy ta umowa w końcu dojdzie do skutku.

Urzędy antymonopolowe Komisji zaprosiły zainteresowane strony trzecie do zgłaszania uwag na temat umowy pomiędzy Microsoft i ZeniMax do Komisji do 15 lutego 2021 roku. UE podejmie decyzję do 5 marca. Wygląda na to, że ten prawdopodobnie przejdzie.

Po wstępnej analizie Komisja stwierdza, że ​​zgłoszona transakcja może wchodzić w zakres rozporządzenia w sprawie kontroli łączenia przedsiębiorstw. Jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jest zastrzeżona.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourceeurogamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię