Strona głównaKonsoleMicrosoft planuje wypuszczenie rodzinnego Xbox Game Pass

Microsoft planuje wypuszczenie rodzinnego Xbox Game Pass

Dopiero co PlayStation pokazało światu swoje nowe plany subskrypcyjne, a już Microsoft odpowiada z nowym pomysłem – rodzinnym Game Passem.

Jeśli komuś brakowało jakiejś istotnej opcji w Xbox Game Pass, to najczęściej mówiło się o jakimś planie dla całej rodziny. Jakiś czas temu jedna subskrypcja dla PC i konsol przekształciła się w dwie osobne (aczkolwiek nadal można wykupić Ultimate – na wszystko), mamy też możliwość grania w chmurze na praktycznie wszystkim co ma jakiś ekran i jest połączone z internetem. Do tego gry studiów Microsoftu są bardzo często dostępne od dnia premiery.

Xbox Game Pass PC

Teraz pora na kolejny rozdział – plan rodzinny, który pozwoli podzielić się dostępem do usługi z domownikami. Coś podobnego oferuje już na przykład Nintendo i platformy VOD, jak Netflix czy Disney+. Plany Microsoftu co do stworzenia subskrypcji rodzinnej sięgają już nieco wstecz, ale nadal brakowało szczegółów. Nie było wiadomym jak dzielić się przychodami i jak mają wyglądać licencje od wydawców third-party. Według źródeł powiązanych z Microsoftem, firma jest coraz bliżej rozwiązania tych problemów, a uruchomienia nowego planu możemy się spodziewać jeszcze w tym roku.

Zobacz: Xbox Game Pass, Live Gold i PlayStation Plus dostępne w promocyjnych cenach

Według nowych – i nieoficjalnych jeszcze – informacji, plan miałby obejmować pięć kont i dawać im dostęp do pełnej biblioteki, jednocześnie będąc znacznie tańszym niż pięć oddzielnych kont XGP. Nowa usługa ma oczywiście pozwalać na jednoczesne korzystanie z gier zebranych na jednym, centralnie zarządzanym koncie, a nawet wspólną grę. Póki co Microsoft nie zdradził czy biblioteki PC i Xbox będą traktowane jak oddzielne plany, czy plan rodzinny będzie wyjątkiem tylko dla XGP Ultimate. Nie znamy również dokładnych cen. Zanosi się jednak na to, że wszystkie niejasności zostaną rozwiane już niedługo.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię