Strona główna Gry Aktualności Mieszkania kilku graczy GTA Online zostaną przeszukane - zezwolił na to sąd

Mieszkania kilku graczy GTA Online zostaną przeszukane – zezwolił na to sąd

- Reklama -

Podoba mi się to, co w ostatnim czasie dzieje się z cheaterami. Coraz więcej firm wytacza przeciwko oszustom potężne działa. Do tego grona od dawna należą już Rockstar Games i Take-Two, które właśnie uzyskały pozwolenie na przeszukanie mieszkań pięciu graczy GTA Online.

Walka z cheaterami nabiera ostatnio na prędkości. PUBG zamierza stworzyć nowy system, który będzie blokować dany komputer, a nie tylko konto. Z kolei Epic Games pozywa YouTubera, który miał sprzedawać programu do cheatowania. Teraz problem mają oszuści z GTA Online.

Sprawa jest niezwykle poważna. Rockstar Games i Take-Two wzięły się ostro za walkę z osobami odpowiedzialnymi za stworzenie modyfikacji do GTA Online o nazwie Infamous, która pozwalała na oszukiwanie w popularnej grze. Od kilku miesięcy nie działa strona z programem, a teraz firmy otrzymały od sądu pozwolenie na przeszukanie mieszkań 5 graczy.

Zobacz także: Tak mogłoby wyglądać GTA VI na 2080Ti. Ultrarealistyczna modyfikacja “piątki”

Decyzja australijskiego sądu dotyczy w sumie dwóch lokacji. Obie znajdują się w Melbourne w Australii. Odpowiednie służby mają pozwolenie na przeszukanie i zabezpieczenie dowodów w postaci komputerów, dysków twardych, pamięci zewnętrznych i dokumentów. Dodatkowo zamrożone zostały aktywa wszystkich podejrzanych graczy. Nie mogę korzystać ze swoich kont PayPal, a nawet kryptowalut. Ich wydatki zostały ograniczone do minimum niezbędnego do wyżycia. Mają także zakaz tworzenia jakiegokolwiek oprogramowania, które mogłoby zostać użyte do oszukiwania w grach.

Jeśli planujecie oszukiwać lub – co gorsza – tworzyć cheaty, to proponujemy zastanowić się dwa razy. Parafrazując pewnego znanego osła „Skończyło się rumakowanie”. Szkoda, że Rockstar Games równie mocno nie walczy o prawa swoich pracowników, dla których praca w firmie to podobno koszmar.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePCGamesN
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE