Advertisement
Strona głównaGryAktualnościMinecraft – 400 osób budowało to miasto przez 9 lat

Minecraft – 400 osób budowało to miasto przez 9 lat

Z pewnością widzieliście już wiele niesamowitych budowli w grze Minecraft. A co powiedzie na miasto, które powstawało przez 9 lat i tworzone było w sumie przez 400 osób? To musi robić wrażenie.

Miasto o nazwie Greenfield powstaje od 2011 roku i wciąż trwają nad nim prace. Twórcy zapewniają, że już za kilka dni – 31 maja – zaprezentują światu kolejną aktualizację, która wprowadzi nowe elementy do tego świata. Ale już teraz projekt zachwyca swoim rozmachem i szczegółowością.

Projekt jest niezwykle ambitny. Twórcy założyli sobie stworzenie ogromnego miasta z wieżowcami, przedmieściami, transportem publicznym, torami, stadionami, strefami przemysłowymi czy nawet autostradami. Wiele budynków ma też wnętrza, po których można normalnie chodzić. Przed wypuszczeniem kolejne wersji każde jest sprawdzane, aby mieć pewność, że wszystko działa tak, jak należy.

Miasto ma powstawać w skali 1 do 1 przy założeniu, że każdy blok ma 1 metr długości i wysokości. Do tej pory wykorzystano około 20 mln klocków. W sumie prace trwają już o 9 lat i zaangażowanych było w niej około 400 osób. Pomimo tego twórcy przewidują, że miasto jest gotowe w zaledwie 20% tego, co sobie założyli na samym początku, więc jeszcze sporo pracy przed nimi.

Greenfield w Minecrafcie możecie obejrzeć na dynamicznej mapie. Jeśli miasto chcielibyście obejrzeć z perspektywy gracza, to już 26 maja zorganizowane zostanie wydarzenie, w trakcie którego da się wejść na serwer. Oczywiście mapę w aktualnej wersji da się też pobrać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię