Advertisement
Strona głównaGryAktualnościTwórcy Minecrafta zmieniają nazwę i myślą nad nową grą

Twórcy Minecrafta zmieniają nazwę i myślą nad nową grą

Twórcy gry Minecraft zmienili swoją nazwę. Nie nazywają się już Mojang, a Mojang Studios. Ma to odzwierciedlić ich rozmiar. Co więcej, myślą nad nowymi grami.

Każdy gracz powinien słyszeć o firmie Mojang. To właśnie oni stworzyli jedną z najpopularniejszych gier na świecie, czyli Minecrafta. Właśnie zmienili swoją nazwę. Już nie nazywają się po prostu Mojang. Teraz to Mojang Studios. W ten sposób firma chce pokazać swoją skalę. A ta jest spora, w końcu mają siedziby w Szwecji, USA, Japonii, Kanadzie czy Wielkiej Brytanii.

To jednak nie wszystko. Mojang Studios myśli nad nowymi grami. Póki co nie zdradzono żadnych szczegółów. Nie ma wątpliwości, że Minecraft jest kurą znoszącą złote jajka i marka jeszcze długo będzie eksploatowana, ale ciekawie byłoby zobaczyć grę, która nie mieści się w ramach tego uniwersum (o ile można tak mówić w przypadku Minecrafta). Póki co Mojang Studios ma swoim portfolio jeszcze Minecraft Dungeons, czyli hack’n’slash z premierą zapowiedzianą na 26 maja tego roku.

Mojang Studios

Mam jednak przeczucie, że kolejna gra Mojang Studios, o ile powstanie w najbliższym czasie, znowu będzie wykorzystywać markę Minecraft. Będzie to trwało dopóki, dopóty gry z tego uniwersum będą przynosić ogromne zyski.

A jeśli jeszcze nie graliście w Minecrafta, to sprawdźcie nasz poradnik – Jak zainstalować i uruchomić popularną grę?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię